MDK w sieci
facebook
linkedin
image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Archiwum 2013/2014

ŚWIĘTO KIELCfot. Piotr Surma

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac Oliwii Hildebrandt oraz koncert kameralny w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Młodzieżowego Domu Kultury oraz zaproszonych gości. Biała Noc 27 czerwca 2014, Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Sienkiewicza 3. Więcej informacji >>>


Wspaniałymi wynikami podopiecznych MDK zakończyły się IV Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych DOMATOREK 26.06.2014.

W kategorii 11 - 13 lat:
- 1 miejsce - Afera 1
- 3 miejsce - Takt
- 2 miejsce - duet Natalia Pytel, Julia Szota (z formacji Afera 1)

W kategorii 8 - 10 lat:

- 2 miejsce - Afera 2
- 4 miejsce - Grafit 2

W kategorii do 7 lat:

- 2 miejsce - Mała Afera 1
- 4 miejsce - Mała Afera 2

Gratulujemy!

Wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym "KielceTęczą Malowane " 28.06.2014 godz.17.00 Muszla Parkowa, Park Miejski . Wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty plastyczne w godz.15.00-17.00 w Parku Miejskim. W załączeniu protokół >>>

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KIELCE

ŚWIETO KIELC 2014

(regulamin) (WYNIKI)

Podwójny sukces Madzi Wywiał ze Studia Piosenki GA-GA p. Grażyny Budziasz! Zakończył się VII Festiwal PIOSENKI „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni , na którym Magdalena Wywał w duecie z Patrycja Kotarbą zdobyła wyróżnienie. Natomiast I miejsce wyśpiewała na XII Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych 2014 w Podolanach. Madzi gratulujemy!!!

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci na półkolonie organizowane w dniach 30.06-04.07 oraz 25.08-29.08 . Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10-14. W programie (zależnym od pogody) przewidziano między innymi: zajęcia rekreacyjne,  plenerowe akcje plastyczne, wycieczki. Składka społeczna w wysokości 80 zł/tydzień przeznaczona będzie wyłącznie na zakup biletów wstępów, przejazdów ,materiałów niezbędnych do realizacji programu. Rozliczenie z rodzicami nastąpi po zakończeniu zadania. Zapisy prowadzi impresariat placówki w godzinach 10-16. Ilość miejsc ograniczona . Rodzice zobowiązani są do złożenia pisemnego oświadczenia. Druk do pobrania. Ponadto w dniach 30.06- 04.07 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Dni Otwarte , podczas których w godzinach 10-14 będzie można uczestniczyć w zajęciach wokalnych, plastycznych, tanecznych i instrumentalnych. Do pobrania oświadczenie >>>

Sukcesy wokalistek z pracowni wokalnej BLUE SONG p. Joanny Litwin
6 czerwca 2014 odbył sie Konkurs Piosenki Obcojezycznej w ZSO nr 12 w Kielcach.Uczennica  Weronika Skwara wyspiewała w kat.szk. pods. I MIEJSCE za piosenkę "Volare".  Kornelia Kanclerz wraz z zespołem Consonans została wyróżniona na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Religijnej w WDK Kielce. Gratulacje !
  

I MIEJSCE ZUZI OLCZYK
Kolejny sukces odnotowała Zuzia Olczyk podopieczna Samueli Modzelewskiej w Studio Piosenki SAMI.Na konkursie "Talent Show" organizowanym w SP 22 w Kielcach nasza podopieczna zajęła I miejsce. Gratulujemy !!! 

Kolejny sukces:)
Na zakończonym 6.06.2014 Miejskim Konkursie Piosenki "Mam Talent", podopieczna Studia Piosenki SAMI prowadzonego prze Samuelę Modzelewską-Monika Tomasik zajęła II miejsce w kategorii 7-11 lat. Gratulacje dla Moniki i nauczyciela :)

 

Gatulujemy wejścia do finału!!!!

W miniony piątek duet wokalny ze studia piosenki EWiTA- Ewy Bocheńskiej : Monika Żak i Marta Rabiej zakwalifikował się do Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego " Muzyka Przyjacielem Duszy". Finał festiwalu odbędzie się 29 czerwca 2014 na scenie kina letniego w Sielpi. Gratulujemy i trzymamy za dziewczyny kciuki!!!!

I miejsce dla Jacka Prokopa ze Studia piosenki EWiTA p.Ewy Bocheńskiej na Gminnym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Chęcinach. Gratulujemy!

 

PODWÓJNE I miejsce dla Małgosi Kałuży !!! 04 czerwca miał miejsce Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Bielinach. Uczennica naszego Studia Piosenki "SAMI" Małgosia Kałuża wyśpiewała na nim I miejsce w kategorii soliści oraz drugie I miejsce wraz z zespołem wokalnym. Sukcesu serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszego powodzenia :)) MAŁGOSIU tak trzymać !!

 

 

Teatr na Koziej
Premiera spektaklu pt: „ Dziura czyli tajemnica pracowni naukowej” odbędzie się
W PIĄTEK 13 CZERWCA 2014 r. O GODZ. 18.00
na gościnnej scenie Teatru Zbożowego, która mieści się na Bazie Zbożowej w Kielcach
przy ul. Zbożowej 4.
Próby na Bazie Zbożowej będą się odbywać w następujących dniach:
Piątek 06.06.2014 r. od godz. 16.30 do 19.30
Środa 11.06.2014 r. od godz.16.30 do 19.30
Czwartek 12.06.2014 r. od godz. 16.30 do 19.30- I Próba Generalna
Piątek 13.06.2014 r. od godz. do 17.30 – II Próba Generalna
Godz.18.00 Premiera Spektaklu
Widzów obowiązują Wejściówki.
Zapraszamy

 

Na zakończonym w niedzielę 1.06.2014 IX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Podlaska Nuta" spory sukces odniosła Ula Szumska ze Studia Piosenki SAMI.Nasza podopieczna zajeła III miejsce w kategorii solistów 7-11 lat. Festiwal w Bielsku Podlaskim to impreza z grupy tzw.Eurofestiwali na których zdobywa się nominacje do udziału w konkursach zagranicznych. Nie to jednak jest najważniejsze,konkurs w Bielsku Podlaskim to przede wszystkim bardzo wysoki poziom wykonawców i dobra organizacja. Tym bardziej cieszy sukces naszej podopiecznej.Gratulacje dla pozostałych naszych reprezentantów :Darii Kierońskiej, Darii Nowak i Kingi Pilśniak. Dziewczyny maja już spore osiągnięcia na konkursach ogólnopolskich , wierzymy że laury na konkursach międzynarodowych to tylko kwestia czasu:)


   DZIEŃ DZIECKA - Festyn Rodzinny


fot.Paweł Król 

Na zakończonym w Kieleckim Centrum Kultury XIV Wojewódzkim Konkursie  Gitarowym gitarzyści z MDK uczeni przez Przemysława Sękowskiego odnotowali następujące sukcesy: 

I miejsce-Kwartet Gitarowy w składzie:Ala Zawisza, Jakub Pyczek, Patryk Celebański, Karol Kasowski
II miejsce w kategorii do lat 10 -Wojtek Krzos
wyróżnienia w kategorii 11-13 lat-Małgosia Kałuża, Bartek Kopyść
wyróżnienie w kategorii 17-22 lata-Karol Kasowski

W konkursie organizowanym przez Studium Gitary Klasycznej i Państwową Szkołe Muzyczną wzięło udział ok 50 gitarzystów głównie ze szkół muzycznych I i II stopnia..
W tym roku poziom konkursu był naprawdę wysoki, wielu uczniów uzyskało pow.19(skala 0-25 pkt). Naszym reprezentantom niejednokrotnie brakowało bardzo niewiele do zdobycia jeszcze wyższych lokat.Dużą klasę tradycyjnie pokazał Kwartet dla którego konkurs to było coś w rodzaju być albo nie być:). Konkurs potwierdził że "być" i miejmy nadzieję na długo :) Wojtek Krzos zajął II miejsce w najmłodszej ale bardzo dobrze obsadzonej kategorii.Wyróżnienie dla Małgosi Kałuży to potwierdzenie
gwałtownego i dużego postępu Małgosi w ostatnich kilku miesiącach.Bartek Kopyść i Karol Kasowski- trudno tu mówić o zaskoczeniu:) Dziękuję również:Mateuszowi Gawlikowi, Izie Drogosz,Przemkowi Gębskiemu,Olafowi Puchalskiemu,Wojtkowi Stochmalowi i ponad wszystko Wiktorowi Rupniewskiemu.Wiecie jak bardzo niewiele zabrakło każdemu z Was do magicznej granicy 20 pkt której przekroczenie gwarantowało bycie laureatem.W tym roku o nagrody było trudno ale zagraliście dobrze czyli to co zależało od Was zadziałało prawidłowo.Bądźmy dobrej myśli na przyszłość.Dziękuję również Jurkowi Pikorowi za to że robi ten konkurs już od wielu lat i zachęcam go do kontynuowania swojego dzieła.Jeszcze raz dziękuje wszystkim moim uczniom za pracę i za naprawdę satysfakcjonujące mnie występy. Jako Wasz nauczyciel cieszę się że zaistnieliście jako gitarzyści na konkursie gitarowym:)

 

Sukcesy i wspaniały pobyt na Tomaszowskiej Wiośnie podopiecznych Studie Piosenki "SAMI" prowadzonego przez Samuelę Modzelewską.

Na zakończonym w piątek 23.05 konkursie piosenki 48 Tomaszowska Wiosna nieźle spisali się nasi podopieczni zdobywając 4 nagrody.
Nasza reprezentacja w ostatniej chwili zmalała o dokładnie 50% na skutek kontuzji ,zapaleń krtani itd.Prawie wszyscy nasi zaprezentowali absolutnie premierowe piosenki Wyszło nieźle ale lekki niedosyt pozostał bo mieliśmy mocne podstawy aby liczyć na dużo więcej. Konkurs przebiegał w VII kategoriach. Trzy z nich to kategorie dla dzieci niepełnosprawnych ponieważ Tomaszowska Wiosna to konkurs integracyjny co jest wielkim atutem tej imprezy. W finale wzięło udział około 100 wykonawców wyłonionych w eliminacjach regionalnych i kwalifikacjach na podstawie nagrań.Pewnym novum było jury młodzieżowe złożone z dzieci i młodzieży które pracowało całkowicie niezależnie od jury konkursu i przyznało jedną nagrodę -Grand Prix. Głosy jury młodzieżowego nie miały żadnego wpływu na ocenę jury konkursu. Bardzo miłym akcentem było ognisko dla uczestników i opiekunów. Organizacja konkursu wręcz wzorowa, dodatkowo miła atmosfera i sympatia ze strony organizatorów. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy. Poziom konkursu -bardzo wysoki,"poległo" wielu faworytów i utytułowanych licznymi laurami wokalistów w pewnym sensie i naszych, ale zważywszy na różne okoliczności jednak cieszymy się z naszych osiągnięć na Tomaszowskiej Wiośnie.
A oto i one: Kinga Pilśniak -II miejsce,Katarzyna Osterczy - III miejsce , Wiktoria Wzorek-III miejsce, Natalia Gajda-wyróżnienie. Gratulacje dla Darii Nowak,weroniki Stachury,Julki Palmowskiej i Darii Kierońskiej która zaśpiewała wspaniale ale,,,,,:) Za rok zjawimy się ponownie na Tomaszowskiej wiośnie bo warto :))

 

W dniu 26 maja 2014r. w KCK Kielce odbyły się „Teatralne Prezentacje Szkół” organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Do przeglądu zgłosiło się 7 szkół z Kielc i okolic. Jury pod przewodnictwem p. Ireny Czernikiewicz oceniało występy grup teatralnych.

I miejsce przyznano grupie teatralnej PROMYK z PSP w Pisarach za przedstawienie „Zaczarowany Ogród”,
II miejsce przyznano grupie teatralnej z S.P nr 33 w Kielcach za przedstawienie „Morskie opowieści”,
III miejsce przyznano grupie teatralnej z S.P Janowicach za przedstawienie „Legenda o Smoku Wawelskim”
Nagrodę Grand Prix jury przyznało Teatrzykowi KLEKSIK ze S.P nr 8 w Kielcach za przedstawienie „Szewczyk Dratewka”.
 

 

Podwójny sukces!

20.05.2014r w ZSO nr 29 w Kielcach odbył sie Konkurs Piosenki na którym Kornelia Kanclerz ze Studia Piosenki "Blue Song" prowadzonego przez Joannę Litwin zdobyła III miejsce-solo i III miejsce z zespołem Consonans. Gratulacje!!!

 

 

Z dedykacją dla rodziców!
19 maja 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury świętowano Dzień Matki i Dzień Ojca.Wystąpiły dzieci z ze Studia Piosenki GA-GA p.Grażyny Budziasz. Zaprezentowano 20 piosenek o mamie i tacie. Wystapiły również duety córek z matkami.Występom przyglądało i przysłuchiwało sie liczne grono rodziców. Pojawły sie łzy wzruszenia.Impreza miała na celu integrację dzieci i rodziców.

 

Sukces Małgosi Maleckiej i Patrycji Piotrowskiej!

W dn.17-18 maja 2014 w Dobrzeniu Wielkim (koło Opola) odbył się Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej "Magia Cyrku". Małgorzata Malecka i Patrycja Piotrowska uczestniczki zespołu "Grafit" prowadzonego przez p.Grażynę Rem-Kret wzięły udział w żonglerce synchronicznej. Miło nam poinformować,że na 30 prezentacji, nasze dziewczyny zajęły III miejsce.

Gratutujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Brawo OLa!!!
Aktorki Laura Łącz, Zofia Czerwińska i ksiądz biskup Antoni Długosz byli gwiazdami festiwalu w Skaryszewie. Jednak najważniejsi byli młodzi wykonawcy i sama piosenka.
Kościół pod wezwaniem świętego Jakuba był wypełniony w środę po brzegi widownią, która przyszła zobaczyć uzdolnionych piosenkarzy. Wszystko za sprawą XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej "Nowa piosenka na nowe milenium”. Tym razem przewodnim mottem muzycznego przeglądu był święty Jakub, patron skaryszewskiego kościoła.
Kamery ekipy telewizyjnego "Ziarna” rejestrowały całe wydarzenie. Na festiwal przyjechali goście nie tylko z Polski, ale i z Ukrainy, Białorusi, Litwy. NASZA Ola Sołtys wyśpiewała sobie NAGRODĘ DYREKTORA festiwalu - Gratulacje!


III miejsce Kasi Podczasiak ze Studia Piosenki EWITA p.Ewy Bocheńskiej na Ogólnopolskim festiwalu piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Zduńskiej Woli Gratulacje Kasiu!!!!!!

Dnia 15 maja w Galerii „Ślad” Młodzieżowego Domu Kultury odbył się I Konkurs Międzyświetlicowy „Nuda? Nie! Dziękuję . W konkursie udział wzięło 11 drużyn reprezentujących świetlice szkolne. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą między innymi nt. Kielc, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy, znajomością literatury dziecięce i przysłów. W Jury zasiadali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach : podisnp. Anna Zielińska- Brudek i asp. Artur Putowski, ratownicy medyczni z Grupy Ratownictwa PCK Kielce: Piotr Miernecki oraz Michał Krzysiek , a także z-ca dyrektora MDK Oliwia Hildebrandt. Drużyny reprezentujące cztery świetlice uzyskały taką samą ilość punktów, dlatego o ostatecznej klasyfikacji zadecydowała dogrywka.
I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Maja Dąbrowska, Joanna Nawrot pod opieką Pań: Bożeny Marty Terleckej i Lidii Adach, reprezentujące SP Nr 7 w Kielcach
II miejsce zdobyli : Wojciech Brzeziński, Jakub Stanclik pod opieką Pań: Lidii Skowronek i Danuty Krassowskiej z SP Nr 15 w Kielcach
III miejsce zajęły dziewczęta : Małgorzata Ryczek , Anna Jamorska reprezentujące SP Nr 27 w Kielcach, pod opieką Pani Anny Kumańskiej .
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością zagadnień określonych w regulaminie konkursu. Znakomicie poradzili sobie także z ułożeniem puzzli czy segregacją śmieci. Dlatego wszystkim należą się gratulacje. 

 

Podwójny sukces Oli Woźniak!

Ola Woźniak od kilku lat szlifuje swój wokal w Studio Piosenki EwiTa- p.Ewy Bocheńskiej. W minioną niedzielę Ola wygrała a tym samym zdobyła SCYZORYKA 2014 w kategorii " Przebój Roku" wraz ze swoim zespołem "No sence". Ogromnym sukcesem jest również zajęcie II miejsca w Plebiscycie Scyzoryki w kategorii "Debiut". Ogromne gratulacje Oleńko !!!!!!!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

II SPECJALNA NAGRODA dla Ani Wieleńskiej ze Studia Piosenki EwiTa - Ewy Bocheńskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Tańca Ludowego w Pionkach. Gratulacje!

SCYZORYK DLA MADZI!!!
Miło nam poinformować że zwyciężczynią tegorocznego Plebiscytu SCYZORYKI 2014 w kategorii SOLIŚCI została nasza wokalistka MAGDA CHOŁUJ podopieczna studia Blue Song p. Joasi Litwin. GRATULACJE

 

GRAND PRIX dla Magdaleny Chołuj
09.05.2014 w Zduńskiej Woli odbył się XVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. W jury festiwalu zasiadała pani Justyna Majkowska wokalistka znanego i cenionego zespołu "Ich troje". W przesłuchaniach konkursowych udział wzięło 67 podmiotów wykonawczych z kilkunastu ośrodków z całej Polski. MDK Kielce reprezentowali wokaliści ze studia Blue Song p. Joasi Litwin oraz Ewita p. Ewy Bocheńskiej. Poziom festiwalu był bardzo wysoki co niejednokrotnie podkreślali jurorzy a także organizatorzy konkursu. Z tym większą radością i satysfakcją wysłuchaliśmy werdyktu jury które główną nagrodę GRAND PRIX festiwalu przyznało naszej wokalistce MAGDALENIE CHOŁUJ ze studia Blue Song p. Joanny Litwin. Świetnie zaprezentowały się również : Katarzyna Podczasiak (studio Ewita p. Ewa Bocheńska) -III miejsce w kat. wiekowej klasy IV-VI, oraz Weronika Skwara (studio Blue Song p. Joanna Litwin)- wyróżnienie w kat. wiekowej IV-VI.
Wszystkim Gratulujemy!


III miejsce dla MONIKI ZYCHOWICZ

W minioną sobotę w Pabianicach odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "KUMAK". Jedna z tegorocznych laureatek jest uczennicą Studia Piosenki SAMI Samueli Modzelewskiej. Monika III miejsce wyśpiewała piosenką "Proud Mary".
GRATULUJEMY !!!

 

Kolejne sukcesy uczniów Studia piosenki "SAMI" prowadzonego przez p. Samuelę Modzelewską. Dzisiejszy Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim i Niemieckim zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 w Kielcach zaowocował dla naszych uczniów wieloma sukcesami.
I miejsce - Natalia Gajda
II miejsce - Julia Palmowska wraz z zespołem "Dwudziestka piątka"
III miejsce - Sandra Orkisz
wyróżnienie - Grzegorz Siudak
wyróżnienie - Kasia Makowska
Jesteśmy z was bardzo dumni kochani !!!
SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Międzynarodowe sukcesy naszych wokalistów!
W dniach 04.05-05.05.2014 odbył się finał XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka 2014".Jest to bardzo prestiżowy festiwal do którego sama kwalifikacja jest już olbrzymim sukcesem. W finale MDK Kielce reprezentowali wokaliści ze studia piosenki "Blue Song" prowadzonego przez p. Joannę Litwin: Damian Krężelewski, Oskar Majecki oraz Magda Chołuj. Chłopcy po raz pierwszy mieli możliwość zaprezentowania się przed międzynarodowym jury i mimo olbrzymiego stresu dobrze sobie poradzili: Oskar Majecki oraz duet Oskar Majecki i Damian Krężelewski otrzymali brązowa półnutkę (VI miejsce), Damian Krężelewski złotą półnutkę (IV miejsce). Nie zawiodła nasza "Złota Magda" która w tym roku po prostu znokautowała konkurencję piosenką z repertuaru zespołu QUEEN za wykonanie której otrzymała ZŁOTĄ NUTKĘ (I miejsce)
GRATULACJE!!! 

26 kwietnia 2014 r.odbyły się XX Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2014. Formacja TAKT z MDK Kielce prowadzona przez p.Małgorzatę Sęk zdobyła Brązowego laureata w kat. taniec towarzyski. Gratulacje!

Marysia Pierścinska ze Studia Piosenki "Blue Song" prowadzonego przez Joannę Litwin w Mdk Kielce zdobyła III MIEJSCE na 18 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Kraśniku w dniu 3.05.2014. Gratulujemy !!!

 

 

I miejsce Dla Emilki Chlewickiej

26 kwietnia podczas finału w Filharmonii Świętokrzyskiej poznaliśmy laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego "Wolność znaczy Ojczyzna".Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Emilka Chlewicka ze Studia Piosenki SAMI w MDK Kielce.Podopieczna Samueli Modzelewskiej zaśpiewała piosenkę "Taki kraj". W konkursie wzięło udział ok. 200 wykonawców z terenu woj.świętokrzyskiego, a finał poprzedzony był powiatowymi eliminacjami w 14 miejscowościach.
Sukces zanotowała również Julka Palmowska, która z zespołem wokalnym "Dwudziestka Piątka" z SP 25 w Kielcach wyśpiewała III miejsce. Gratulacje :)

 

I MIEJSCE DLA MAŁGOSI KAŁUŻY!

6.04.2014 w WDK odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu "Dziecięca Estrada Folkloru". Rada Artystyczna konkursu przyznała w kategorii solistów I miejsce Małgorzacie Kałuży która swoje umiejętności wokalne doskonali w Studio Piosenki SAMI prowadzonym przez Samuelę Modzelewską.Nagrody w tym konkursie ufundowali min.Starostwo Powiatowe w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik.Pierwsze miejsce w tym konkursie to kolejny sukces Małgosi Kałuży która swoje zamiłowania i talenty folklorystyczne rozwija również w znanym zespole ludowym Małe Bielinianki.Tegoroczna edycja konkursu podobnie jak i poprzednie stała na wysokim poziomie artystycznym i przyciągnęła wielu wykonawców z całego województwa świętokrzyskiego.Małgosi GRATULUJEMY !!

 

I MIEJSCE DLA MADZI CHOŁUJ!

10.04.2014 odbyła się I Edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Żydowskiej "Hawa Nagila" zorganizowanego pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Muzoł, oraz Starosty Powiatu Ostrowieckiego Pana Zdzisława Kałamagi. W konkursie tym, naszą placówkę reprezentowała podopieczna studia BLUE SONG p. Joanny Litwin- Magda Chołuj, która wykonując bardzo trudny utwór w jezyku hebrajskim pt." Shema Israel" wywalczyła I miejsce. GRATULUJEMY! 

Sukcesy wokalistów z MDK !

Dzisiaj 2 kwietnia odbył sie w Świętokrzyskim Centrum Kształcenia Młodzieży i Dorosłych UNIWEREK w Kielcach XI Festiwal Piosenki Anglojęzycznej dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Wokaliści z Młodziezowego Domy Kultury zajęli czołowe miejsca:
I MIEJSCE - Daria Kierońska Studio Piosenki SAMI p.Samueli Modzelewskiej
II MIEJSCE - Damian Krężelewski Studio Piosenki BLUE SONG p. Joanny Litwin
II MIEJSCE - Klaudia Szałas Studio Piosenki BLUE SONG p. Joanny Litwin
III MIEJSCE - Maria Pierścińska Studio Piosenki BLUE SONG p. Joanny Litwin
Gratulujemy! 

EMILKA CHLEWICKA ze Studia Piosenki "SAMI" Samueli Modzelewskiej zdobywa kolejne laury! Na zakończonym w minioną niedzielę czyli 30 marca 2014r. I Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej na Świętym Krzyżu nasza solistka wyśpiewała II nagrodę. Emilce gorąco gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia!


 

I miejsce dla Zespołu CONSONANS w XVI edycji "Sceny dla Ciebie"

Miło nam donieść, że w tegorocznej, XVI edycji "Sceny dla Ciebie" uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach znowu górą. Tym razem I miejsce w kategorii INSTRUMENTALIŚCI tegoż wojewódzkiego festiwalu, zajął zespół "CONSONANS", którego opiekunem muzycznym jest Stanisław Bętkowski. Pięciu przystojnych młodych mężczyzn (Adrian Janus, Piotr Adamiec, Dominik Wesołowski, Adrian Makuch i Konrad Chlewicki) wykonało brawurowo utwór pt. "Minor swing" autorstwa Django Reinhardta z filmu "Czekolada" czym zelektryzowało jury oraz publiczność zgromadzoną w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Muzykom z zespołu "CONSONANS" życzymy dalszych artystycznych sukcesów. http://www.youtube.com/watch?v=D7buvYWmqpk

Monika, Ala i Viola czyli Sound Rush na I MIEJSCU w XVI edycji "Sceny dla Ciebie"

Na tegorocznej Scenie dla Ciebie I miejsce w kategorii zespołów zajął zespół Sound Rush.Wokalistką tego zespołu jest Monika Zychowicz która kształci swój wokal w Studiu Piosenki SAMI Samueli Modzelewskiej. Ala Zawisza - gitarzystka zespołu, od wielu lat uczęszcza na zajęcia do pracowni gitary klasycznej Przemysława Sękowskiego i osiąga sukcesy na konkursach gitary klasycznej,na gitarze basowej gra Wiola Koźbiał, która w przeszłości uczęszczała na zajęcia gitarowe do tej samej pracowni.
Jest to jak najbardziej Wasz sukces bo wypracowany przez Was, ale z racji mocnego i długiego związku z naszą placówką cieszymy się bardzo zarówno jako Wasi nauczyciele i życzymy następnych sukcesów również bezpośrednio jako reprezentantów pracowni wokalnej i gitarowej MDK

 

Na XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Młodzieżowej i Dziecięcej "Rozśpiewany Wawer" Warszawa 15-16-17 marca 2014 sporo nagród zdobyli wokaliści ze Studia Piosenki SAMI.
II miejsce Daria Nowaka- w kategorii 8-10 lat
wyróżnienie Julia Palmowska- w kategorii 11-13 lat
II miejsce- Natalia Gajda w kategorii 14-16 lat
III miejsce-Emilia Chlewicka w kategorii 14-16 lat
III miejsce-Daria Kierońska w kategorii 14-16 lat
III miejsce-Wiktoria Ludwicka w kategorii 14-16 lat
Sam konkurs był nietypowy.Bardzo wielu uczestników - około 300.Bardzo wiele kategorii wiekowych .Werdykt ogłoszono tydzień po przesłuchaniach, a koncert laureatów odbędzie się 12 kwietnia,miejmy nadzieję że wręczenie nagród odbędzie się w tym samym terminie.Trzyosobowe jury zdominowane przez uczestników programu The Voice of Poland.W jury zasiadła też znana w latach 70-tych minionego stulecia piosenkarka Ewa Śnieżanka.
Gratulacje dla naszych laureatów i dla wszystkich uczestników z MDK Kielce którzy dość licznie stawili się na konkursie "Rozśpiewany Wawer"

 

10 jubileuszowa wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

 

 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wernisażu

10 jubileuszowej wystawy prac uczniów
Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego
w Kielcach
. Ekspozycja obejmuje: malarstwo, tkaninę, rzeźbę oraz ceramikę.
Otwarcie wystawy: 20 marca 2014 godz.16.00 Galeria ŚLAD MDK Kielce, ul.Kozia 10 a.
Istnieje możliwość rezerwacji terminu zwiedzania wystawy przez większe grupy ze szkół lub innych placówek,  tel. [41] 36 76 650, Wystawa czynna do końca kwietnia.


 

Wielki Sukces Kasi Osterczy w Lublinie

Na zakończonym 14.03 w Lublinie XV Konkursie Wokalnym DEBIUTY, Grand Prix zdobyła Katarzyna Osterczy ze Studia Piosenki SAMI prowadzonego przez Samuelę Modzelewską
Jury pod przewodnictwem wybitnej polskiej wokalistki Grażyny Łobaszewskiej przesłuchało na Scenie Teatru Starego w Lublinie 21 finalistów wyłonionych w I etapie.Wszyscy wokaliści śpiewający w finale prezentowali bardzo wysokie umiejętności.Wygrała Kasia która już podczas warsztatów prowadzonych przez Grażynę Łobaszewską prezentowała się doskonale a występ finałowy zachwycił jurorów i widzów na widowni.
To kolejny, bardzo duży tym razem sukces naszej wokalistki na prestiżowym konkursie do którego samo zakwalifikowanie się świadczy o dużych umiejętnościach.Dla Kasi gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów
Link do protokołu http://www.mdk2.lublin.pl/debiuty/wyniki2014.pdf

 fot.Iwona Burdzanowska

8 marca 2014 r. we Włoszczowej odbyła się VIII edycja ogólnopolskiego konkursu piosenki angielskiej "The Joy of Singing", na którym to konkursie świetnie zaprezentowali się wokaliści ze studia BLUE SONG -Joanny Litwin i EWITA- Ewy Bocheńskiej.
W kategorii szkól podstawowych:
wyróżnienie - Kasia Podczasiak (studio EWITA)
w kategorii szkół gimnazjalnych:
II miejsce - duet Oskar Majecki i Damian Krężelewski (studio BLUE SONG)
w kategorii szkół ponagimnazjalnych:
I miejsce - Magdalena Chołuj (studio BLUE SONG)
wyróżnienia : Kinga Piotrowska i Marysia Pierścińska ( obie wokalistki -studio BLUE SONG)
Wspaniale zaprezentowały się również: Weronika Skwara ,Kornelia Kanclerz , Weronika Kundera, Ilona Strzebała, oraz zespół TOP TEN (wszyscy ze studia BLUE SONG). Nasi wokaliści nie tylko zaprezentowali najwyższy poziom wokalny ale też bardzo mocno się wzajemnie wspierali i dopingowali, co spotkało się z wielkim uznaniem ze strony jurorów i organizatorów. Serdecznie gratulujemy!

 

Karnawałowa Lista Przebojów - koncert w wykonaniu wokalistów ze studia Piosenki GA-GA p Grażyny Budziasz.Wystąpili: Sylwia Snoch, Samanta Przygocka, Julia Ochinean, Dominika Bazylko, Julia Wojdalska, Natalia Kloc, Ania Ernestowicz, Natalia Robak, Amelia Nowalska, Paulina Religa, Wiktoria Stępnik, Marta Charzyńska, Rafał Chrzęszczyk, Patrycja Majka, Weronika Chamerska, Ania Markowska, Patrycja Majka, Inga Ochinean, Magda Wywiał, Agnieszka Pałys

Wystąpili: Magda Miłek, Amelia Nowalska, Natalia Wojtaś ,Wiktoria Stępnik, Anna Ernestowicz ,Patrycja Majka, Wirginia Nowacka, Elizabeth Mmanka, Marta Charzyńska, Natalia Robak ,Patrycja Stoga, Inga Ochinean ,Julia Ochinean, Wojtek Sieja, Kasia Szczepańczyk, Ania Markowska, Dominika Bazylko, Rafał Chrzęszczyk ,Magda Wywiał

 

Sukces wokalistek ze Studia Piosenki SAMI Samueli Modzelewskiej!

Iwona-Julia-Daria oto laureatki Konkursu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Kielcach. W miniony wtorek, 18 lutego 2014 grupka naszych wokalistek zaprezentowała swoje umiejętności na kolejnej scenie konkursowej. Efektem tych prezentacji są:

I miejsce - Iwona Tofil
II miejsce - Julia Palmowska
wyróżnienie - Daria Kierońska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W ALENTYNKI W MDK


 


 

PLAN FERII ZIMOWYCH >>>

Fotoreportaże >>>


 

PASJE I TALENTY 2014 - ZAPRASZAMY


Regulamin konkursu

INSTRUMENTALIŚCI - Regulamin i karta złoszenia
[Kolejność przesłuchań instrumentalistów ]

Galeria zdjęć >>>

[
INSTRUMENTALIŚCI - lista laureatów]

[Protokół]

CHOREOGRAFIA - Regulamin i karta złoszenia
[Laureaci zakwalifikowani do koncertu galowego ]

[Protokół]

KONKURS WOKALNY - Regulamin i karta złoszenia
[Lista dzieci zakwalifikowanych do koncertu finałowego]

[Protokół]

RELACJA ECHO DNIA >>>PÓŁKOLONIE W MDK „Artystyczne ferie w MDK”

Zapisy na półkolonie  prowadzi impresariat placówki od dnia 20 stycznia w godzinach 10-14.
Zapis jest równoznaczny z dokonaniem wpłaty w wysokości 15 zł. za jeden tydzień.

Program półkolonii >>>

 

Dziecięca Biesiada Kulinarna
- ZAPRASZAMY !


Trzydniowa (4.02-6.02.2014) impreza adresowana dla dzieci w wieku szkolnym, której celem jest zapoznanie z kulturą wokół stołu i sztuka kulinarną. Dzieci będą miały możliwość wykreować własne potrawy, poznać obyczaje i sztukę kultury biesiadowania.

04.02 wtorek 11.00-14.00 Galeria Ślad
1. Prezentacja multimedialna dot.  sztuki kulinarnej, kultury i obyczajów wokół stołu i tradycji związanych z jedzeniem na przestrzeni wieków i w róznych częściach świata. Savoir Vivre związany z kultura jedzenia i biesiadowania.
2.Quiz kulinarny i jedzeniowa zgaduj – zgadula.  Smakowite niespodzianki
3. Nauka piosenek o tematyce kulinarnej
4. Nauka samodzielnego wykonywania artystycznych serwetek – estetyka przy stole
05.02 środa 11.00-13.30 Galeria Ślad
Konkurs kulinarny dla dzieci w 4 konkurencjach 
REGULAMIN KONKURSU:
1. Kanapka
2. Ozdobne pierniczki
3. Sałatka owocowa
4. Strój kucharza
06.02 czwartek 11.00-13.00 Wycieczka do Hotelu-Restauracji  IBIS

Uroczyste podsumowania konkursu kulinarnego, wręczenie nagród dla uczestników-laureatów. Zwiedzanie Hotelu, Savoir vivre wokół stołu, prezentacja szefa kuchni i obsługi kelnerskiej, warsztaty składania serwetek. NASI SPONSORZY:

MARPOL  Marcin Kaczmarski

Kielce ul. Warszawska 16

 


 

LISTA LAUREATÓW >>>

GALERIA ZDJEĆ >>>

RELACJA ECHO DNIA >>>
RELACJA RADIO KIELCE >>>

Lista Laureatów I Konkursu Kolęd i Pastorałek GLORIA:
KATEGORIA I ZESPOŁY 
i Kategoria V 17-23 lata

1. Duet Klaudia Szałas, Kinga Piotrowska
2. Duet Matylda Tracz , Kinga Pastuszka
3. Tercet One
4. Tercet Pszczółki
5. Tercet Toffi
6. Sekstet Iskierki
7. Sekstet Półnutki
8. Kwintet Świąteczne Pierogi
9. Tercet MAK
10. Patrycja Stoga
11. Weronika Stachura

16 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach odbył się
I Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród podopiecznych placówki. W Konkursie wzięło 45 uczniów Akademii Kreatywnego Rozwoju. Oto krótka relacja z konkursu. A już w ten czwartek, 23 stycznia o godzinie 15.30 w Galerii Ślad odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród dla uczestników konkursu.


Wręczenie nagród. Sprawozdanie, lista uczestników i lauretaów >>>

SPONSORZY

Występ w MDK!
W dniu 15.01.2014 godz.17.00 w Galerii ŚLAD MDK,ul.Kozia 10 a, zabrzmią "Piosenki dla Dzieci i Rodziców" z rep. Marka Grechuty w nowych interpretacjach Zespołu Consonans z MDK. Prowadzenie Koncertu Aneta Lech-Bętkowska
Zapraszamy wszystkich chętnych
 

Sukcesy wokalistów ze studia "BLUE SONG" p.Joanny Litwin.
3.01.2014 roku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd,Pastorałek i Piosenek Świątecznych pt. "Kolęda płynie z wysokości" w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach: III Miejsce zdobyła Julia Łukasik, Wyróżnienie zdobyła Laura Olchawa, I Miejsce wykonując solo pastorałkę "Kołysanka dla Jezusa" zdobyła Kornelia Kanclerz. III Miejsce Kornelia Kanclerz z zespołem Consonans z Katolickiego Gimnazjum im. Stanisława Kostki. I miejsce dla OSKARA ! Oskar Majecki ze Studio Piosenki "Blue Song" p.Joanny Litwin zdobył I Miejsce na Szkolnym Konkursie Kolęd Polskich organizowanym w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zagnańsku. Gratulacje.

 

Na zakończonym w sobotę 14.12.2013r.
ŚWIĘTOKRZYSKIM KONKURSIE KOLĘD
I PASTORAŁEK 
im.księdza bpa. M.Jaworskiego, kolejne sukcesy odnieśli podopieczni Studia Piosenki SAMI. W kategorii soliści szkoła podstawowa I miejsce zajął Michał Milcarz który reprezentował swoją szkołę Sp w Bolechowicach, w kategorii "Zespoły i schole dziecięce" I miejsce zdobył zespół "Dwudziestka Piątka" z SP 25 Kielce w którym śpiewała Julka Palmowska.Zarówno Michał jak i Julka uczęszczają na zajęcia wokalne do MDK i szlifują swoje umiejętności w Studiu Piosenki SAMI. Gratulacje dla laureatów:)

 Konkurs Kolęd i Pastorałek GLORIA!
[Regulamin]
[Karta zgłoszenia - zespoły
]
[Karta zgłoszenia - soliści
]

 

 

Natalia Gajda najwyżej ocenioną solistką :)

Na zakończonym 11.12.13 w Małogoszczu, IV Regionalnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej- II miejsce zajęła Natalia Gajda ze Studia Piosenki SAMI. Natalka okazała się najlepszą solistką w kategorii klasy IV-VI ponieważ pozostali laureaci w tej kategorii to zespoły wokalne.Natalia wykonała piosenkę "Absolutely everybody" z rep.Vanessy Amorosi. III miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła grupa wokalna "Dwudziestka Piątka", w której śpiewała Julka Palmowska ze Studia Piosenki SAMI. Gratulacje dla Uli Szumskiej,Wiktorii Wzorek i Emilki Chlewickiej, których występy były jak najbardziej udane, ale nie spotkały się ze szczególnym uznaniem ze strony jury.Tym razem dziewczyny musiały się zadowolić gratulacjami od wielu uczestników i ich opiekunów. Bardzo się z takiego uznania cieszymy.Gratulacje również dla wokalistów ze Studiów Piosenki "Evita" i "Blue Song" którzy występowali w tym konkursie.

 

Sukcesy podopiecznych ze Studia Piosenki "Blue Song" Joanny Litwin z MDK

I miejsce dla Kornelii
Kornelia Kanclerz podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej i Żołnierskiej w Warszawie wywalczyła I Miejsce z zespołem Konsonans z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej oraz II Miejsce śpiewając solo. Uroczyste wręczenie nagród i koncert laureatów odbył się w auli Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie z udziałem gościa honorowego Karoliny Kaczorowskiej małżonki ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Konkurs organizowany był przez Związek Piłsudczyków w Warszawie. W eliminacjach ogólnopolskich wystąpiło 274 uczestników.
I miejsce dla Laury
Laura Olchawa,która kształci swój wokal w MDK i Anna Woś z Zespółu Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach zdobyły w duecie I Miejsce na IV Regionalnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Małogoszczu. Na konkursie tym rywalizowali ze sobą uczniowie w dwóch kategoriach klasy I -III i klasy IV-VI. Konkurencja była duża a Laura uczennica klasy IV walczyła ze swoimi rówieśnikami ale i starszymi od siebie uczestnikami klas V i VI. Tak trzymaj Laura i trzymamy kciuki za twój udział w finale XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży " Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka " który odbędzie się 14.12.2013r. w Krakowie.
I miejsce dla Weroniki
Weronika Kundera zdobyła 6.12.2013 I Miejsce na Szkolnym Konkursie Piosenki "Mam Talent" organizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego.

 

Wielki sukces Magdy!!!
W dniach od 05.12.2013 do 09.12.2013 odbył się w stolicy Łotwy - Rydze Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Riga Symphonia 2013". W festiwalu udział wzięło ponad 100 osób z 19 państw (Rosja, Litwa, Ukraina, Finlandia, Włochy, Malta, Niemcy,Turcja, Estonia, Azerbejdżan, Kazachstan, Gruzja, Armenia, Białoruś, Uzbekistan, Łotwa, Polska,Bułgaria, Mołdowa).Wokaliści rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach muzycznych takich jak: śpiew klasyczny-operowy, piosenka autorska, piosenka folklorystyczna, piosenka z tekstem łotewskiego artysty oraz hit światowy (kategoria najliczniej i najsilniej obsadzona). Jako jedyna, Polskę oraz miasto Kielce reprezentowała podopieczna Pani Joanny Litwin ze studia wokalnego "Blue Song" Magdalena Chołuj. Zadanie miała tym trudniejsze że reprezentowała nasz kraj właśnie w kategorii "World Hit" (hit światowy) w której konkurencja była najliczniejsza (67 osób) oraz najsilniejsza.
W pierwszym dniu festiwalu wszyscy uczestnicy prezentowali swój kraj wykonując tradycyjną piosenkę w ojczystym języku. Polska " Szła Dzieweczka do laseczka" bardzo przypadła wszystkim do gustu jak również drobne upominki promujące ojczysty region , którymi to uczestnicy wzajemnie się obdarowywali.
Uczestnicy byli bardzo surowo oceniani przez 22-osobowe międzynarodowe jury w składzie którego byli muzycy, kompozytorzy i artyści z USA, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Armenii, Gruzji, Rosji, Polski, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Białorusi, Estonii, Bułgarii i Turcji.Ocenie podlegały nie tylko umiejętności wokalne wykonawcy ale również swoboda na scenie, strój itp. Podczas prezentacji konkursowych Magdalena zaprezentowała bardzo trudny utwór z repertuaru Charice Pempengco -As Long As You're There za wykonanie którego otrzymała od jurorów owacje na stojąco oraz najwyższą nagrodę festiwalu -GRAND PRIX tym samym pokonując 66 uczestników z pozostałych osiemnastu krajów. Magdalena otrzymała również trzy zaproszenia na festiwale do :Turcji, Gruzji i na Maltę,oraz mnóstwo gratulacji i słów uznania od jurorów.Koncert galowy festiwalu transmitowany był w telewizji łotewskiej oraz za pośrednictwem internetu na cały świat, dzięki czemu mogliśmy w Polsce obejrzeć nie tylko ceremonię wręczenia nagród, ale także wspaniały występ naszej podopiecznej.W Rydze, Magda wystąpiła również w Sejmiku Łotewskim i w szkole dla niewidomych.

 

 

Bal Andrzejkowy 2013. W dniu 27 listopada 2013 odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach Bal, który swoimi atrakcjami tj.malowanie twarzy, wróżby andrzejkowe,pokazy taneczno-akrobatyczne oraz popisy wokalne przyciągnął dużo dzieci chętnych do zabawy. Oto relacja foto.

Sukcesy na XIX Festiwalu Piosenki im. H.Morysa 24.11.2013
Kasia Osterczy - I miejsce w kategorii 17-20 lat-studio wokalne "SAMI" Samueli Modzelewskiej
Daria Kierońska - I miejsce w kategorii 13-16 lat-studio wokalne "SAMI" Samueli Modzelewskiej
Emilka Chlewicka - II miejsce w kategorii do 12 lat-studio wokalne "SAMI" Samueli Modzelewskiej, Monika Żak - III miejsce-studio piosenki"EWITA" Ewy Bocheńskiej Ania Wieleńska - wyróżnienie-studio piosenki"EWITA" Ewy Bocheńskiej. Brawa dla pozostałych wokalistek z MDK za dobre zaprezentowanie się na konkursowej scenie. GRATULACJE!!!
 

W dniach 23-24.11 odbył się XI MiędzynarodowyFestiwal "SOLO-TUTTI" w Kruszwicy. Jury pod przewodnictwem Joanny Zagnańskiej(znanej z piosenki "Rękawiczki") przyznało dwa czołowe miejsca dla naszych wokalistek. I miejsce dla Ingi Ochinean z pracowni wokalnej GA-GA p.Grażyny Budziasz, II miejsce dla Magdy Chołuj z pracowni wokalnej BLUE SONG p.Joanny Litwin. Inga wykonała utwór "One moment in time" a Madzia "Listen".  Gratulacje!!!
 
Więcej informacji ECHO DNIA >>>

 

SUKCES NAJMŁODESZJ WOKALISTKI  STUDIA PIOSENKI EWiTA - EWY BOCHEŃSKIEJ
- ANI WIELEŃSKIEJ

Występ małej kielczanki na festiwalu w Zwoleniu  zauroczył nie tylko publiczność, która bisowała ją wiele razy, ale też jury, które przyznało jej 24 punkty na 25 możliwych oraz nagrodę specjalną. Nagrodę dla małej Ani wręczyli również Bogusława Jaworska oraz Waldemar Urbański. Festiwal w Zwoleniu poprowadziła z wielką charyzmą Alicja Konarska, która zgromadziła rekordową liczbę uczestników. 170-ciu wykonawców z 13-tu powiatów i 5-ciu województw staneło 16 listopada 2013r na deskach estrady,   walcząc o Statuetkę Jana Kochanowskiego, puchar i nagrodę rzeczową MON, a także o Puchary Patronów Honorowych, w tym starostów z Białobrzegów, Grójca, Kozienic i Zwolenia oraz Burmistrza Zwolenia. Na scenie zaprezentowali się artyści z całej Polski, podzieleni na sześć grup wiekowych. Artystów oceniało jury w składzie: Jacek Henryk Bolek, Michał Bolek, kpt. Sławomir Ćwiek, który jest dowódcą Orkiestry Wojskowych Sił Powietrznych w Radomiu oraz mjr Artur Łęcki – szef Wydziału Rekrutacji WKU w Radomiu. Wykonawcy, którzy zostali w tym dniu  nagrodzeni ( w tym nasza Ania) przeszli do Finału Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej, Ludowej i Tańca Ludowego, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Anna Beata Wieleńska ma dopiero cztery latka, a już jest dość znana w muzycznych kręgach Kielc. Młoda artystka rozwija swoje talenty w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach pod czujnym okiem pani Beaty Misztal, która uczy ją gry na skrzypcach i pani Ewy Bocheńskiej, która uczy ją śpiewu. Ania zaczeła swoją przygodę z muzyką w wieku 1 roku i 8-miu miesięcy ucząc się od swojej mamyMarii Wieleńskiej podstaw gry na skrzypcach, która to od wielu lat prowadzi zajęcia muzyczne z małymi dziećmi w wieku przedszkolnym. GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!

 

W dniu 15 listopada 2013 w Twardogórze, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle wraz z Turniejem Towarzyszącym, podczas którego w kategorii Debiuty wzięło udział 20 młodych tancerek ze Studia Tańca Nowoczesnego prowadzonego przez p. Anetę Wrzosek- Lesińską oraz Dorotę Krzysztofik.
Oceny celujące w kat. Jazz Debiuty uzyskały: Natalia Czarnecka, Martyna Smutek, Alicja Konieczna, Natalia Nowacka, Oliwia Rychel, Julia Szota, Weronika Grzelak, Anna Liwacz, Klaudia Kijowska.
Oceny bardzo dobre w tej samej kategoriiNatalia Litwin, Patrycja Jamrożek, Natalia Hersztańska, Żaneta Bałchanowska, Natalia Bałchanowska, Aleksandra Smutek, Gabriela Foks, Anna Gołąbek, Joanna Dulak, Magdalena Cedzyńska.
Gratulujemy!

Program warsztatów >>>

 

Festiwal piosenki Wojskowej „Żołnierska nuta” w Kielcach
W minioną sobotę 16.11.2013 r.w kieleckim Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbył się konkurs piosenki wojskowej. Zaprezentowały się na nim wokalistki ze MDK Kielce.
I miejsce - Magda Górecka studio wokalne EWITA p. Ewy Bocheńskiej
III miejsce- Sandra Kijanka studio wokalne EWITA p. Ewy Bocheńskiej
Wyróżnienie - Ola Woźniak studio wokalne EWITA p. Ewy Bocheńskiej
Wyróżnienie - Ola Michnicka studio wokalne EWITA p. Ewy Bocheńskiej
Wyróżnienie - Natalka Miszczyk studio wokalne EWITA p. Ewy Bocheńskiej Wyróżnienie- Monika Zychowicz studio wokalne SAMI p. Samueli Modzelewskiej Nagroda od p. Wiceminister Obrony Narodowej - Patrycja Bębacz studio wokalne EWITA p. Ewy Bocheńskiej.

 

Sukcesy wokalistek ze studia piosenki SAMI p.Samueli Modzelewskiej na XXII Festiwalu Piosenki "Przebój mamy i taty" w Sieradzu

16.11.2013 - Jury pod przewodnictwem Janusza Radka przyznało II miejsce Kasi Osterczy, a wyróżnienie dla Wiktorii Czwartosz.Poziom konkursu był bardzo wysoki. Kasia Osterczy odniosła kolejny duży sukces bo za taki można uznać II miejsce w kategorii wiekowej w której w większości występowali studenci w tym wielu laureatów ogólnopolskich konkursów.W jury obok Janusza Radka zasiedli :aktorka Ewa Łukasiewicz i muzyk Romuald Erenc. W eliminacjach do konkursu głównego wzięło udział ok. 200 uczestników i zespołów kameralnych.Do finału zakwalifikowało się ok.45 w tym 6 wokalistek Studia Piosenki SAMI. Wielkie brawa również dla Uli Szumskiej ,która co prawda nie została laureatką, ale wypadła bardzo dobrze mimo iż była jedną z najmłodszych uczestniczek swojej kategorii.Wkrótce Festiwal im.H.Morysa - wystąpimy w prawie "debiutanckim składzie",a później już chyba tylko "Last Christmas" :)))

Sukcesy na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Nad Wierną Rzeką". Na zakończonym 9.11.2013 roku XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży "Nad Wierną Rzeką" w Małogoszczu, wokalistki Studia Piosenki SAMI z MDK w Kielcach wyśpiewały kolejne sukcesy.
Kinga Pilśniak - I miejsce w kategorii do 9 lat
Wiktoria Czwartosz - wyróżnienie w kategorii do 9 lat
Zuzanna Olczyk i Julia Palmowska wyróżnienie w kategorii 10-13lat
Katarzyna Osterczy - II miejsce w kategorii 17-21 lat

Magdalena Chołuj - I miejsce w kategorii do 16-18 lat lat ze studia wokalnego BLUE SONG p. Joanny Litwin .

Gratulujemy naszym laureatom!

W dniu 27.10.2013 podczas dni otwartych nowego Centrum Samorządowego w Morawicy , wójt gminy Marian Buras wręczał stypendia wybitnie uzdolnionym młodym ludziom z terenu gminy. Stypendium kulturalne za osiągnięcia wokalne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym otrzymała podopieczna p. Joanny Litwin - Magdalena Chołuj. Magda zaprezentowała swoje umiejętności wokalne podczas gali wręczenia nagród oraz uhonorowania piętnasto-tysięcznego mieszkańca gminy Morawica.

TALENTY ŚWIĘTOKRZYSKIE DLA MDK
25.10.2013 o godz. 17.00 odbyło się wręczenie nagród "Talenty Świętokrzyskie". Te prestiżowe nagrody przyznawane są od 2000 r. przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów z terenu województwa świętokrzyskiego. Pośród nagrodzonych tegorocznych laureatów znaleźli się nasi podopieczni: NAGRODA - Magdalena Chołuj wokalista studia BLUE SONG prowadzonego przez Panią Joannę Litwin, która w minionym roku reprezentując region, odniosła wiele sukcesów na Wokalnych Festiwalach Ogólnopolskich i Międzynarodowych oraz WYRÓŻNIENIE- Szymon Pacholec z pracowni choreograficznej p.Doroty Krzysztofik, który odnosi sukcesy na Turniejach tanecznych o randze międzynarodowej.Magda miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych podczas ceremonii rozdania nagród za co nagrodzona została gromkimi brawami.

 

https://www.youtube.com/watch? v=wYKsfNqOu3c

Sukces na Konkursie Wokalnym "Ocalić od Zapomnienia" w Ćmielowie.


Na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Ocalić od zapomnienia" zakończonym dzisiaj w Ćmielowie podopieczna Młodzieżowego Domu Kultury ze studia wokalnego SAMI p.Samueli Modzelewskiej KATARZYNA OSTERCZY zdobyła Grand Prix wykonując piosenkę "Zielono mi". W kategorii 10-13 lat I miejsce zdobyła kolejna wokalistka z MDK ze studia wokalnego SAMI Julka Palmowska również Samuela Modzelewska. Wyróżnienie w najstarszej kategorii zdobyła kolejna nasza podopieczna Monika Zychowicz.Konkurs "Ocalić od zapomnienia" to naprawdę bardzo solidna impreza z wysokim poziomem wykonawców.Gratulacje również dla: Emilki Chlewickiej,Natalki Gajdy, Iwony Tofil, Uli Szumskiej,Patrycji Czapli,Wiktorii Ludwickiej i Małgosi Kałuży za naprawdę bardzo rzetelne prezentacje .W konkursie w Ćmielowie wzięło udział ok.80 wykonawców z całej Polski.


 

W sobotę 5 października 2013 odbyła się V edycja akcji "Kielce Biegają”. Celem wydarzenia była popularyzacja biegania oraz zdrowego trybu życia. W tym samym czasie na scenie, która znajdowała się przy pomniku H. Sienkiewicza występowali wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. foto: Klub Młodego Reportera- Ola Stobiecka,Natalia i Gabrysia Olejnik,Patrycja Wypych.

 

W piątek 27 września w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się koncert " MADE BY LICHY" poświęcony zmarłemu tego roku kieleckiemu muzykowi, kompozytorowi Jerzemu Lichaczowi. Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały wokalistki ze studia piosenki "EWiTA" - Ewy Bocheńskiej - Sandra Misterkiewicz oraz Kinga Wieloch.
W koncercie mogliśmy również posłuchać Stasia Bętkowskiego z zespołem ARIANIE oraz Ewę Bocheńską.

 

SUKCES MAGDY!

Magdalena Chołuj ze studia piosenki BLUE SONG p.Joanny Litwin otrzymała II nagrodę na VIII Ogónopolskim Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej Soundrack 2013 w Łomży. Magda wykonała piosenkę z filmu Blues Brothers "Thing". GRATULACJE!!! Zdjęcie: Magda z Grażyną Łobaszewską- przewodniczącą jury.

 

 

Nagroda "Czyste Serca" dla MDK !!!

Nagroda "Czystego serca” jest przyznawana przez wojewodę świętokrzyskiego od 2003 roku w hołdzie dla nieżyjącego Marka Kotańskiego, twórcy Monaru i ruchu czystych serc. Kandydatów do nagrody spośród osób fizycznych, organizacji pozarządowych, instytucji i wydarzeń wskazuje interdyscyplinarna kapituła. We wtorek 10.09.2013r. wojewoda Bożentyna Pałka - Koruba i Joanna Woźniak, pełnomocnik wojewody do spraw profilaktyki uzależnień po raz dziesiąty uhonorowały osoby i instytucje pracujące na rzecz potrzebujących pomocy i przeciwdziałających uzależnieniom.
W kategorii instytucja nagrodę otrzymał Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach, który od 55 lat pomaga dzieciom rozwijać talenty. Wychowankowie odnoszą sukcesy na krajowych i zagranicznych konkursach i festiwalach oraz w programach telewizyjnych. Młodzieżowy Dom Kultury jest także organizatorem i współorganizatorem wielu koncertów i akcji charytatywnych, między innymi na rzecz powodzian, na leczenie chorych dzieci, od lat współpracuje z kieleckim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Od 55 lat staramy się tylko sprostać temu, czego oczekują od nas dzieci. To wszystko robimy dla nich – powiedział Andrzej Abramowicz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury

Zobacz również: [ EchoDNIA ] [ PIK ] [TVP] [UW]                                   [NAGRODA ]

 

2020  Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach  Design (modify by King MDK)