MDK w sieci
facebook
linkedin
image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Archiwum 2012/2013

 

SUKCESY PLASTYCZNE MDK KIELCE !!!
NA OGÓLNOPOLSKIEM BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY MOJE PASJE I FASCYNACJE GORZÓW WLKP'2013. Więcej informacji >>>

Nagrody dla MDK Kielce w OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE PLASTYCZNYM„KOT 2013” we Wrocławiu
NAGRODA w kategorii prace płaskie dla Hanny Silwanowicz, lat 9, op. art. Joanna Biskup-Brykczyńska, WYRÓŻNIENIE w kategorii prace płaskie dla Klary Karwacińskiej, lat 6,op. art. Oliwia Hildebrandt

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W KIELCACH
zaprasza na półkolonie
"ARTYSTYCZNE LATO"

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat lubiące aktywny wypoczynek i ciekawe świata, kreatywne oraz nastawione na dobrą zabawę na letnie zajęcia artystyczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. W programie: zajęcia artystyczne a w nich warsztaty i akcje plastyczne w pracowni i w plenerze, warsztaty wokalno muzyczne, warsztaty taneczne, zabawy integracyjne, gry edukacyjne i wycieczki tematyczne po Kielcach. Zapewniamy profesjonalną opiekę przez 5 dni w tygodniu (pn - pt) od 10:00 do 14:00.
ilość miejsc ograniczona – grupa 20 osobowa
Miejsce: MDK, ul Kozia 10a
Terminy turnusów:
Termin II 19-23 sierpnia
Termin III 26-30 sierpnia
Zapisy i kontakt MDK, ul Kozia 10a, tel 41-344-34-23PROGRAM PÓŁKOLONII „ARTYSTYCZNE LATO  


Wycieczka na StadionPółkolinie w MDK-u z Ewą Bocheńska i Joanną Litwin "Igraszki muzyczne i zabawy ruchowe"


MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W KIELCACH
zaprasza na półkolonie
"ARTYSTYCZNE LATO"

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat lubiące aktywny wypoczynek i ciekawe świata, kreatywne oraz nastawione na dobrą zabawę na letnie zajęcia artystyczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. W programie: zajęcia artystyczne a w nich warsztaty i akcje plastyczne w pracowni i w plenerze, warsztaty wokalno muzyczne, warsztaty taneczne, zabawy integracyjne, gry edukacyjne i wycieczki tematyczne po Kielcach. Zapewniamy profesjonalną opiekę przez 5 dni w tygodniu (pn - pt) od 10:00 do 14:00.
ilość miejsc ograniczona – grupa 20 osobowa
Miejsce: MDK, ul Kozia 10a
Terminy turnusów:
Termin I 1-5 lipca
Termin II 19-23 sierpnia
Termin III 26-30 sierpnia
Zapisy i kontakt MDK, ul Kozia 10a, tel 41-344-34-23PROGRAM PÓŁKOLONII „ARTYSTYCZNE LATO Termin 1-5 lipca 2013 r.

1 lipca 2013. Muzeum narodowe w Kielcach, wystawa "Zwierzęta i kontynenty", fot. Paweł Król.


4 lipca 2013"Ruch w kadrze", fot. Piotr Surma.
 

 

W ubiegłym tygodniu odbyła się druga część nagrań w studio GAMMA w Krakowie kolejnej części płyty dla przedszkolaków, którą będzie można nabyć w sklapach już we wrześniu. 

W nagraniach wzieli udział: SANDRA MISTERKIEWICZ ze studia piosenki EWiTA-Ewy Bocheńskiej oraz Emil Nyćman - ze studia piosenki Blue Song - Joanny Litwin. Gratulujemy i czekamy na płyte!!!!!


 ŚWIĘTO KIELC 2013 z MDK 

Pomimo deszczu byliśmy wytrwali ...  


... za kulisami

fot.  Piotr Surma

Wyniki Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Miasta Kielce

do 9 lat - [lista startowa] [wyniki]
do 14 lat - [lista startowa] [wyniki], wyniki zmienione
Na prośbę zawodników: Tomasza Szczepanowskiego i Michała Polaka rozegrano (w kat. do 14 lat) tie-break. Zwycięzcą w tej kategorii został Tomasz Szczepanowski z Ostrowca Św. 
pow. 15 lat - [lista startowa] [wyniki]

Planowano 5 rund. W związku z opadami deszczu w kategorii do 9 lat odbyły się 4 rundy, w kat. do 14 lat i pow. 15 lat 3 rundy. 

21 czerwca 2013 wokaliści z MDK brali udział w nagraniach studyjnych w Studio Fonograficznym GAMMA w Krakowie. Sandra Misterkiewicz ze studia wokalnego EWiTA p. Ewy Bocheńskiej oraz Emil Nyćman ze studia wokalnego Blue Song p. Joanny Litwin. Płyta z nagraniami naszych dzieci zostanie wydana i dołączona do podręczników dla dzieci przedszkolnych.Następne nagrania II cz. płyty z udziałem naszych podopiecznych w lipcu :)

 

Sukces goni sukces!
W dniach 21-22.06.2013 odbył się I Ogólnopolski Festiwal Im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku (jego rodzinnym mieście). Eliminacje festiwalowe składały się z trzech etapów. W pierwszym etapie spośród nadesłanych zgłoszeń festiwalowych wyłoniono 12 uczestników: z Polski, Litwy i Ukrainy którzy zakwalifikowani zostali do konkursu . Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniu 22.06.2013. Wsród zakwalifikowanych osób znalazła się podopieczna p. Joanny Litwin - Magdalena Chołuj. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników (było to cztery zespoły i ośmiu wokalistów) Jury którego przewodniczącym był Pan Janusz Kondratowicz Nagrode Główną Grand Prix festiwalu przyznano Magdalenie Chołuj z MDK Kielce. Magda otrzymała również główna nagrodę przyznaną przez Panią Alicję Klenczon z córkami. Gratulacje!

Pracowity rok Formacji TAKT p. Małgorzaty Sęk w MDK.
Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie: wyróżnienie dla formacji TAKT3. Osobiste zaproszenie formacji TAKT przez Panią Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki do koncertu z okazji Dnia Dziecka.
III Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych DOMATOREK
kat. formacja grupa średnia: I miejsce TAKT 2
Gratulacje!

 

 W sobotę 22.06.2013 w Klubie Domatorek odbyły się III Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Młodzi tancerze z zespołów AFERA p .Anety Wrzosek-Lesińskiej otrzymali wiele nagród:

Solo do 9 lat
III miejsce - Alicja Konieczna
III miejsce - Małgosia Pietrzyk
Solo do 12 lat
I miejsce - Julia Szota
I miejsce - Julia Janiec
II miejsce - Izabela Łos
III miejsce - Natalia Nowacka
Duety do 7 lat
II miejsce - Maja Idzikowska i Julia Kałamaga
Duety do 12 lat
I miejsce - Kinga Jarosińska i Agata Pająk
Formacje grupa młodsza
II miejsce - Afera 2
III miejsce - Afera 3
Formacje grupa najstarsza
III miejsce - Afera 1
Wszystkim tancerzom gratulujemy!

 

 

 

W czwartek, 20 czerwca, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Talenty 2013. W festiwalu brały udział dzieci, młodzież i dorośli (ponad 100 uczestników). Wśród nich była reprezentacja z Młodzieżowego Domu Kultury, która odniosła sukcesy:
Kat. 0-III
II miejsce - Julia Palmowska z pracowni wokalnej "SAMI” Samueli Modzelewskiej
Kat.IV
I miejsce - Katarzyna Osterczy z pracowni wokalnej "SAMI” Samueli Modzelewskiej
II miejsce - Magdalena Chołuj z pracowni wokalnej "BLUE SONG” Joanny Litwin
Wszystkim wokalistkom GRATULUJEMY!

W dniach 18 czerwca 2013 r. w Klubie Animacji Kultury Szkolnej MDK w Kielcach odbył się finał "PLASTYCZNYCH I TEATRALNYCH PREZENTACJI SZKÓŁ" teatralnych zgłoszonych do konkursu. Protokoły z posiedzeń Komisji konkursów.

 

15 czerwca Magdalena Chołuj po raz kolejny udowodniła,że ma doskonały warsztat wokalny zdobywając II miejsce w Konkursie Piosenki "Wygraj Sukces" w Tarnobrzegu. Jednocześnie Madzia brała udział 16 czerwca w eliminacjach do festiwalu Piosenki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach,oczywiście kwalifikując się do finału, który odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia. Gratulujemy! Na zdjęciu:Magdalena Chołuj z Jarosławem Piątkowskim organizatorem Konkursu "Wygraj Sukces"

 

Kolejny sukces studia piosenki EWiTA p.Ewy Bocheńskiej
II miejsce na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej dla Patrycji Bębacz
oraz wyróżnienie dla Karoliny Dreli. Gratulujemy!

07-08.06 odbył się XX (jubileuszowy) Ogólnopolski Festiwal Piosenki Face the Music w Brzegu. Jury w składzie: Paweł Kukiz, Elżbieta Skrętkowska i Juliusz Kamil (półfinalista The Voice of Poland) przyznało I nagrodę w kategorii młodzieżowej Magdalenie Chołuj. Paweł Kukiz był pod ogromnym wrażeniem mocy głosu oraz umiejętności wokalnych Magdy, która wykonała śpiewała "Listen" Beyonce do podkładu z orkiestrą symfoniczną. Madzi serdecznie gratulujemy!  

W dniu 5 czerwca odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki zorganizowany przez Szkołę Awans w Kielcach. Wokalistki, które reprezentowały naszą placówkę odniosły sukcesy:

II MIEJSCE w dla Iwony Tofil ze Studia Piosenki SAMI p. Samueli Modzelewskiej
III MIEJSCE dla Moniki Zychowicz ze Studia Piosenki SAMI p. Samueli Modzelewskiej
WYRÓŻNIENIE dla Natalki Miszczyk ze Studia Piosenki p. Ewy Bocheńskiej
WYRÓŻNIENIE dla Marioli Baran ze Studia Piosenki p. Ewy Bocheńskiej
WYRÓŻNIENIE dla Weroniki Kundery ze Studia Piosenki BLUE SONG p. Joanny Litwin
WYRÓŻNIENIE dla Marysi Pierścińskiej ze Studia Piosenki BLUE SONG p. Joanny Litwin
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

I miejsce dla Moniki Tomasik ze Studia Piosenki SAMI p. Samueli Modzelewskiej w konkursie "Mam Talent", który odbył się w Klubie Domatorek w Kielcach. Brawo i oby tak dalej :)

Dzień Kreatywnego Dziecka
03 czerwca 2013 w Filharmonii Świętokrzyskiej Urząd Marszałkowski zorganizował Kreatywny Dzień Dziecka dla dzieci z klas I-III szkoł podstawowych. Jedną z atrakcji był konkurs "Jaka to melodia?" z udziałem milusińskich z MDK Kielce. Wystapili: Ula Szumska ze studia piosenki "SAMI Samueli Modzelewskiej, Sandra Misterkiewicz ze studia piosenki Ewy Bocheńskiej, Laura Olchawa oraz Emil Nyćman ze studia piosenki "BLUE SONG" Joanny Litwin.


Koncert DEBIUTY w Klubie Animacji Kultury Szkolnej MDK Kielce
29 maja 2013 roku w Klubie Animacji Kultury Szkolnej odbył się koncert DEBIUTY. Wzięli w nim udział wokaliści z: Studia Piosenki "Blue Song" p.Joanny Litwin, Studia Piosenki "Sami" p.Samueli Modzelewskiej, Studia Piosenki p.Ewy Bocheńskiej oraz dzieci z Zespołu akrobatyczno-tanecznego GRAFIT p.Grażyny Rem-Kret. Koncert znakomicie poprowadziła p. Sławomira Nieczajew.

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Festyn zorganizowany został 1 czerwca 2013 r. w godzinach 10.00 – 14.00 na Placu Artystów w Kielcach.

Fot. Piotr Surma


Fot. Anna Główka


Sukces Gitarzystów z MDK!

Na zakończonym 28 maja 2013r. w KCK XIII Wojewódzkim Konkursie Gitarowym spore sukcesy odnieśli gitarzyści z pracowni p. Przemysława Sękowskiego z MDK w Kielcach.Kategoria do 10 lat - Wojciech Krzos I miejsce, kategoria do lat 22 Kuba Pyczek - I miejsce ,kategoria do lat 13 - Wiktor Rupniewski - wyróżnienie, kategoria do lat 16 - Karol Kasowski - wyróżnienie. W kategorii zespołów kameralnych w których startował Kwartet Gitarowy z MDK zamiast konkursu odbył się niepunktowany przegląd którego wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami. Gratulacje dla wszystkich laureatów.

III miejsce dla Uli Szumskiej 
20 maja 2013 w Szkole Podstawowej nr 33 w Kielcach odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Jedną z laureatek tego konkursu jest nasza uczennica. Ula wyśpiewała nagrodę wykonując piosenkę "Witaj majowa jutrzenko".
Gratulujemy !

 

 

I miejsce dla naszego "Małego słowika" - Zuzi Olczyk
Z wielką dumą informujemy iż I miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez SP nr 20 w Kielcach powędrowało do Zuzanny Olczyk uczennicy Studia Piosenki SAMI w MDK Kielce.
Serdeczne gratulacje !

 

Wydawnictwo edukacyjne MAC EDUKACJA wydało płyty z piosenkami, które zostaną dołączone do podręczników szkolnych.W nagraniach udział wzięły nasze młode i zdolne wokalistki ze studia piosenki p. Ewy Bocheńskiej: KAROLINA DRELA I KINGA WIELOCH

W dniu 24 maja 2013r. nasze przedszkolaki zrobiły niespodziankę dla swoich mam z okazji Dnia Matki. Przygotowały piękne przedstawienie oraz prace plastyczne.


MDK na Ukrainie podczas "Dni Europy"
W Winnicy - mieście partnerskim Kielc na Ukrainie, już po raz piąty z rzędu w dniu 18 maja organizowane były obchody "Dnia Europy", które cieszą się ogromną popularnością i przyciągają około 150 tysięcy widzów.Reprezentacja Młodzieżowego Domu Kultury uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach artystycznych "Kids.Art.City", które obejmowały: - warsztaty młodzieżowe w ramach autorskiego projektu pn. "Obrazy jednego dnia"; - wspólne bicie rekordu Guinnesa w przygotowaniu, przez międzynarodową grupę młodych twórców, największej pracy w technice batiku; - fantazyjne i tematyczne zdobienie przygotowanych przez organizatorów drzewek (wys. ok. 2 m) w dowolnie wybrane ozdoby, przedmioty (np.: zabawki, orgiami, fotografie, itd.); - wystawę plakatów o szeroko rozumianej tematyce europejskie.

Sukces naszych wokalistek!

W dniu 21.05 2013r. odbył się w Gimnazjum nr 1 w Kielcach
XI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
1 miejsce w kat. soliści: Maria Pierścińska (Studio piosenki BLUE SONG p.Joanny Litwin)
1 miejsce w kat. zespoły: Weronika Kundera i Maria Pierścińska (Studio piosenki BLUE SONG p.Joanny Litwin)

 

I miejsce dla Gabrysi!
GABRIELA ASANTE - 11-letnia wokalistka za studia "BLUE SONG" p.Joanny
Litwin zajęła I miejsce w Kategorii I w 47 Ogólnopolskim Integracyjnym
Konkursie Piosenki Dziecięcej "Tomaszowska Wiosna 2013", który odbył
się w dniach 16-17 maja 2013. Wcześniej, 4 maja 2013, Gabrysia brała
udział w koncercie półfinalistów IX Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
im. Marka Grechuty i śpiewała na scenie Łazienek Królewskich w
Warszawie.Gratulujemy!

 

Kolejny sukces Natalii Gajdy!
Miło nam jest donieść iż Natalka Gajda podopieczna Studia Piosenki SAMI prowadzonego przez p. Samuelę Modzelewską w MDK Kielce znowu zdobywa laury. Na MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI ANGLO- I NIEMIECKOJĘZYCZNEJ organizowanym w S.P nr 28 w Kielcach młoda wokalistka otrzymała II miejsce. Serdeczne gratulacje dla Natalki oraz pozostałych nagrodzonych. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy :)))

Kolejny Scyzoryk dla MDK
Piotr Adamiec-uczeń z pracowni gitary p.Stanisława Bętkowskiego zdobył III miejsce w Konkursie SCYZORYKI 2013 w kat.instrumentalista. Gratulacje!

Najmłodszy diament w MDK na podium!

ANNA WIELEŃSKA lat 4-reprezentowała MDK na VI Przeglądzie Międzyprzedszkolnym, który odbywał się w Przedszkolu nr 7 w Kielcach. Ania zdobyła I miejsce oczarowując jury wykonaniem piosenki „Uśmiechnięta wiosna”. To najmłodsza wokalistka w Studiu Piosenki p. Ewy Bocheńskiej. Jej pasja to nie tylko śpiew ale również gra na skrzypcach, której zaczęła się uczyć mając niespełna 2 latka.

 

 

 

Anna Polańska  ze Studia Piosenki "BLUE SONG" prowadzonego przy MDK Kielce przez Joannę Litwin  zdobyła 14.05.2013 II MIEJSCE z zespołem i III miejsce - śpiewając solo na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki anglo-niemiecko-języcznej organizowanym w S.P nr 28 w Kielcach. Z zespołem śpiewała w j. angielskim a solo po niemiecku.  

Ogromny sukces Sandry Misterkiewicz - wokalistki ze studia piosenki Ewy Bocheńskiej na MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU !!!!! Nasza młoda artystka zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ  DYREKTORA FESTIWALU – piosenki religijnej w Skaryszewie.Sandra zaśpiewała zupełnie nowy utwór "Ballada o Św.Wojciechu", napisany specjalnie dla Niej.  OJ! ZDOLNE TE DZIECI:) GRATULUJEMY !!!!!!

SCYZORYKI DLA MDK!
Miło nam donieść, że podczas zakończonej w niedzielę 12.05.2013 uroczystej gali wieńczącej plebiscyt Scyzoryki Festiwal-dwie wokalistki z naszej placówki Katarzyna Osterczy i Julia Palmowska, otrzymały główne nagrody w swoich kategoriach (odpowiednio jazz i muzyka improwizowana oraz wykonawca młodzieżowy i dziecięcy). Obydwie uczęszczają na zajęcia do MDK i w Studiu Piosenki "SAMI" uczą się pod kierunkiem p. Samueli Modzelewskiej. Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów :)

ŚWIĘTOKRZYSKIE GWIAZDY ŚPIEWAJĄ
W dniu 09.05.2013 w Galerii Echo w Kielcach w ramach Świętokrzyskie Gwiazdy Śpiewają wystąpiły wokalistki z MDK: Magdalena Chołuj, Klaudia Szałas, Kinga Piotrowska z pracowni wokalnej "BLUE SONG" p. Joanny Litwin.

I miejsce dla Uli Szumskiej !!!
W Szkole Podstawowej nr w 33 w Kielcach odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Nasza uczennica Ula z pracowni wokalnej "SAMI" Samueli Modzelewskiej zaprezentowała się w piosence z repertuaru Amy Diamond "What's in it for me" którą wyśpiewała I miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy

Sukces młodych plastyków
W tegorocznej XXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej "Color Art" organizowanego przez Goleniowski Dom Kultury,  pod Patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO, brali udział uczestnicy zajęć z naszych pracowni plastycznych.Wykonali oni prace malarskie pod hasłem przewodnim "Folklor czterech stron świata"

Do grona laureatów zakwalifikowali się:
w grupie wiekowej 6-9 lat:
Aleksander Galeraz pracowni p. Zuzanny Starzyńskiej, który zdobył  I  miejsce
Konrad Cesarzz pracowni p .Joanny Biskup- Brykczyńskiej, uhonorowany wyróżnieniem
w grupie wiekowej 10-12 lat:
Katarzyna Taborska z pracowni p. Joanny Biskup-Brykczyńskiej, zdobywczyni  III miejsca.

Sukces Patrycji Bębacz!
Wokalistka ze studia piosenki Ewy Bocheńskiej z MDK Kielce Patrycja Bębacz zdobyła II miejsce na Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Piekoszowie. Gratulujemy!

Sukces naszych wokalistek
na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka" w Częstochowie. Magdalena Chołuj - Srebrna Nutka (Studio piosenki BLUE SONG - p. Joanny Litwin) Katarzyna Osterczy - Złota Półnutka (Studio piosenki SAMI-p. Samueli Modzelewskiej).

GRATULUJEMY !!

I znowu SUKCES !!!
Złota passa Wiktorii Czwartosz ze Studia Piosenki SAMI prowadzonego przez Panią
Samuelę Modzelewską TRWA !
29 kwietnia w budynku Kieleckiego Exbudu na sali Kongresowej odbył się IV Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki "Przygoda z piosenką". Nasza uczennica Wiktora wyśpiewała na nim I miejsce wykonując piosenkę "Śrubki Pana Michała".
Ogromne gratulacje !Grand Prix dla Magdaleny Chołuj
W dniu 19.04.2013 odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Integracyjny Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna na którym to nasza podopieczna Magda Chołuj ze Studia wokalnego BLUE SONG p. Joanny Litwin, zdobyła nagrodę główną tj. Grand Prix festiwalu. Nagrodę wyśpiewała piosenką z repertuaru Charice„As Long As You're Ther”. Pasmo sukcesów jakie ciągnie się za Madzią od kilku lat jest imponujące. Nie tak dawno bo 21.03.2013 wystąpiła w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym Debiuty który odbył sie w Lublinie (przewodniczącą jury była Pani Grażyna Łobaszewska) z którego to przywiozła nagrodę specjalną za wokonanie piosenki „Listen” z repertuaru Beyonce. Gratulacje dla Madzi za zaangażowanie, talent i pracę.

Sukces naszej milusińskiej!
VII Miejski Festiwal Piosenki dla przedszkolaków "Duże marzenia małych dzieci" zakończony sukcesem! Nasza milusińska - WIKTORIA CZWARTOSZ to zdobywczyni II miejsca. Solistka podbiła serca jurorów wykonując piosenkę "Domowe ZOO" oraz pracą plastyczną o podobnym tytule. Serdecznie gratulujemy !!!

 

Eliminacje wojewódzkie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie zaplanowane  na dzień 23 kwietnia nie odbędą się.

Na zakończonym w sobotę 13.04.2013 Ogólnopolskim Konkursie Piosenki KUMAK 2013 w Pabianicach, wokalistki z MDK Kielce odniosły kolejne sukcesy: Ze Studia Piosenki Sami prowadzonego przez Samuele Modzelewską

I miejsce- Katarzyna Osterczy w najstarszej kategorii
I miejsce- Ula Szumska
II miejsce Zuzia Olczyk w kategorii najmłodszej
w wyróżnienie- Małgosia Kałuża w kategorii średniej
 
Sukcesy odniosły również podopieczne p. Ewy Bocheńskiej:

II miejsce Joanna Orkisz w najstarszej kategorii
wyróżnienie- Sandra Misterkiewicz
GRATULACJE:)) W konkursie wzięło udział 57 wykonawców z całej Polski zakwalifikowanych na podstawie nagrań audio.

 

Wokaliści z MDK, którzy biorą udział w Festiwalu organizowanym przez Echo Dnia pt."Scyzoryki 2013". Można na nich głosować poprzez sms. Sczegółowe informacje na stronie Echa.

Scena dla Ciebie 2013-występy uczestników z MDK Kielce

Jak co roku na wiosnę w WDK odbywa się festiwal Scena dla Ciebie. Tegoroczna XV edycja miała swój finał w dniu 20.03.2013r. Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach  reprezentowały wokalistki: Katarzyna Osterczy, Monika Zychowicz, Joanna Orkisz i gitarzysta Piotr Adamiec. Z całej naszej czwórki w gronie laureatów znalazła się Katarzyna Osterczy. Podopieczna p. Samueli Modzelewskiej kontynuuje  pasmo tegorocznych sukcesów. Zdobywając wyróżnienie po raz kolejny udowodniła że staje się "siłą wokalną" naszej placówki. Foto:Przemysław Sękowski.

Miło nam również donieść, że I miejsce w kategorii zespołów zajęła grupa "UBOT". Wokalistką i gitarzystką tego zespołu jest Dominika Susło zeszłoroczna uczestniczka zajęć gitarowych i wokalnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach z pracowni Stanisława Bętkowskiego i Jacka Sajdaka.

 

26-27 kwietnia - warsztaty TWORZENIE I WYKONYWANIE MAŁYCH FORM RZEŹBIARSKICH. WDK w Kielcach.  Więcej informacji >>>

GALERIA "ŚLAD" w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach , ul.Kozia 10 a zaprasza na prezentację prac uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im.Józefa Szermentowskiego. Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 13 marca 2013r. o godz.16.00. Na wystawie prezentowane będą prace z tkaniny artystycznej, grafiki warsztatowej oraz komputerowej, rysunku, malarstwa i podstaw projektowania. W większości są to prace dyplomowe, ale również prace nagrodzone w szkolnym konkursie na najlepszą pracę miesiąca.
Wystawę zaaranżowały: Elżbieta Więckowska-Pięta (nauczyciel podstaw projektowania) oraz Agnieszka Gołębiowska (nauczyciel tkaniny artystycznej).

 


Fotorelacja z wernisażu 

 

Uczestnik zajęć gitary w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach -uczeń Stanisława Bętkowskiego, Piotr Adamiec - znów walczy na estradzie. Po udziale w eliminacjach do programu telewizyjnego "Must be the music", w środę 20 marca wystąpi w finale XV edycji festiwalu "SCENA DLA CIEBIE" w kieleckim Wojewódzkim Domu Kultury. W koncercie laureatów - w gronie najzdolniejszych instrumentalistów naszego regionu będzie walczył o najwyższe laury.
Trzymamy kciuki!!!
 
Na zdjęciu Piotr Adamiec (w środku) z kolegami zajęć gitary.

Na festiwalu "The Joy of Singing" we Włoszczowie wokalistki z MDK w Kielcach wyśpiewały najważniejsze nagrody !

Katarzyna Osterczy - I miejsce w kat.szkoły ponadgimnazjalne-Studio Piosenki SAMI nauczyciel - Samuela Modzelewska
Natalia Gajda - I miejsce w kat.szkoły podstawowe-Studio Piosenki SAMI nauczyciel - Samuela Modzelewska
Magdalena Chołuj - II miejsce w kat.szkoły ponadgimnazjalne-Studio Piosenki Blue Song nauczyciel-Joanna Litwin
Joanna Orkisz - III miejsce w kat.szkoły ponadgimnazjalne-Studio Piosenki Ga-Ga - nauczyciel Ewa Bocheńska
Karolina Żołądek - III miejsce w kat.szkoły gimnazjalne-Studio Piosenki Ga-Ga nauczyciel - Ewa Bocheńska
Julia Palmowska - wyróżnienie w w kat.szkoły podstawowe-Studio Piosenki SAMI nauczyciel - Samuela Modzelewska
Wiktoria Wzorek - wyróżnienie w w kat.szkoły podstawowe-Studio Piosenki SAMI nauczyciel -Samuela Modzelewska
Emilka Chlewicka - wyróżnienie w w kat.szkoły podstawowe-Studio Piosenki SAMI nauczyciel -Samuela Modzelewska
Zuzanna Olczyk - nagroda specjalna-Studio Piosenki SAMI nauczyciel-Samuela Modzelewska
Weronika Chamerska - wyróżnienie w kat.szkoły gimnazjalne-Studio Piosenki Ga-Ga - nauczyciel Ewa Bocheńska.
Aleksandra Michnicka - wyróżnienie w kat.szkoły gimnazjalne-Studio Piosenki Ga-Ga - nauczyciel Ewa Bocheńska.

12-latek z Młodzieżowego Domu Kultury (wychowanek zajęć plastycznych u p. Joanny Biskup-Brykczyńskiej) zagra jedną z głównych ról w sztuce Teatru Ludowego w Krakowie. http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130126/POWIAT0104/130129354

 

PASJE I TALENTY 2013 - DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE

 

[Lista laureatów - konkurs wokalny]  [Lista laureatów - konkurs instrumentalny]  [Lista laureatów - konkurs choreograficzny ]

Relacja ITV Kielce

fot. Piotr Surma

ARCHIWUM  - GALERIE ZDJĘĆ

Miło nam donieść, że uczeń klasy maturalnej Piotr Adamiec, uczestnik zajęć gitarowych MDK brał udział w ostatnich eliminacjach do programu TV Polsat „ Must be the music”. W swoim programie wykonał brawurowo cover gitarowy J.Satrianiego „Satch Bogie” wzbudzając zachwyt jury. Piotr od kilku lat związany jest z naszą placówką. Wykonuje różne style muzyczne. Gra też w zespole MDK CONSONANS na gitarze. Jego nauczycielem jest Stanisław Bętkowski–członek kultowej kieleckiej formacji muzycznej ARIANIE. Piotrowi życzymy powodzenia w branży muzycznej.

 

Dziecięca Biesiada Kulinarna

 

Trzydniowa (15.01-17.01.2013) impreza adresowana dla dzieci w wieku szkolnym, której celem jest zapoznanie z kulturą wokół stołu i sztuka kulinarną. Dzieci będą miały możliwość wykreować własne potrawy, poznać obyczaje i sztukę kultury biesiadowania. 
Fotogaleria (fot. Przemysław Sękowski) - wtorek
Fotogaleria (fot. Przemysław Sękowski) - środa
Film ITV Kielce

 

W dniu 9 stycznia 2013r. w Klubie Animacji Kultury Szkolnej MDK Kielce odbyła się wystawa plac plastycznych uczniów Gimnazjum w Piekoszowie pod hasłem „NOWE-OD ZIMY DO JESIENI”.
Zenon Kobiec- pomysłodawca wystawy, nauczyciel plastyki w Zespole Szkół w Piekoszowie, powitał gości oraz młodzież. „Ta wystawa to powrót do tradycji, prezentowanie głębi człowieczeństwa, swojej wrażliwości na otaczające nas piękno, talentu oraz zdolności”- powiedział Mirosław Piątkowski Pani Oliwia Hildebrandt -w-ce dyrektor MDK życzyła młodzieży aby zawsze mieli możliwość pokazania swoich prac, podzielenia się swoja kreatywnością. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prac a następnie wysłuchali recitalu Patrycji Stogi. Wystawa potrwa do 25 stycznia 2013r. Zapraszamy do odwiedzenia Klubu Animacji Kultury Szkolnej po wcześniejszym ustaleniu terminu pod numerem tel.41-366-35-18

 

W dniu 20 grudnia 2012r. odbyło się w MDK Świąteczne Spotkanie Opłatkowe,wspólne kolędowanie oraz kiermasz ozdób świątecznych dla wszystkich uczestników zajęć MDK i rodziców.

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury - Klub Animacji Kultury Szkolnej w Kielcach ul. Okrzei 9 zaprasza do udziału w Konkursie "Plastyczne Prezentacje Szkół" i "Prezentacje Małych Form Teatralnych". Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia 2012r. pod numerem tel. 41/366-35-18; adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Regulamin "Plastyczne Prezentacje Szkół"

Sukcesy naszych najmłodszych wokalistek!
II miejsce dla Małgosi Kałuży oraz wyróżnienie dla Wiktorii Wzorek w VI Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Oj maluśki, maluśki", który odbywał się w dniach 14-16.12.2012r.Jak co roku zgromadził on rzesze uczestników, ponad 100 wykonawców z parafii, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, ale również domów kultury i osób prywatnych. Patronat główny nad festiwalem objęli J. E. Ks. Bp Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Kazimierz Ryczan oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Obie uczennice pilnie szlifują swój warsztat wokalny w studiu SAMI p.Samueli Modzelewskiej.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zaśpiewali dla sportowców! Już po raz dziesiąty w Kielcach odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe Sportowców i Przyjaciół Sportu. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób w tym wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury.Spotkanie odbyło się w hali Widowiskowo-Sportowej w Kielcach.Uczniowie z pracowni Joanny Litwin oraz Ewy Bocheńskiej pięknie wykonali kolędy i pastorałki.

Od 14 do 23 grudnia na kieleckim Rynku odbywać się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu będzie można zapoznać się m.in. z szeroką ofertą regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych oraz artystycznych.
W dniu 15 grudnia 2012r. temu przedsięwzięciu będzie towarzyszył program artystyczny przygotowany m.in. przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach - zaprezentują się wokaliści z studia piosenki: „SAMI” Samueli Modzelewskiej, „BLUE SONG” p. Joanny Litwin, ”TALENT” p. Mirosława Ziąbera, oraz Ewy Bocheńskiej.Na scenie będą odbywały się także konkursy z nagrodami. Podczas Jarmarku nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury poprowadzą plastyczne warsztaty dla dzieci, tematycznie związane ze świętami. Warsztaty odbędą się w specjalnym, ogrzewanym namiocie.

 

Młodzieżowy Dom Kultury- Klub Animacji Kultury Szkolnej, Kielce, ul. Okrzei 9 Zaprasza na I Kolekcjonerską Giełdę Muzyczną - 15.XII.2012 godz.11.00-14 Zapewniamy salę oraz miejsca na wystawienie akcesoriów. Więcej informacji pod numerem Tel.41 366-35-18,41 344-34-23. Wstęp na giełdę i wystawienie przedmiotów całkowicie gratis do wyczerpania wolnych stanowisk. Impreza ma charakter cykliczny, będzie się odbywała w każdą trzecią sobotę miesiąca. W trakcie giełdy wymiana: • Płyt CD • Płyt winylowych • Literatury i prasy muzycznej • Nut • Używanych instrumentów muzycznych • Akcesoriów muzycznych. Karta zgłoszenia uczestnictwa (do pobrania)

Choinka zabłysła na Rynku 06-12-2012. O godz.15.30 lampki, specjalnym pilotem, włączyli przedstawiciele władz miasta wraz z najmłodszymi kielczanami. W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników tego wydarzenia kolędy w wykonaniu chóru z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach. Z wizytą przybył Święty Mikołaj ze Śnieżynką prosto z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy nie szczędzili Kielczanom słodyczy słodyczy.
 28 listopada zapraszamy uczestników zajęć na Bal andrzejkowy w rytmie latino.
 W programie: • wróżby andrzejkowe, • malowanie twarzy, • wróżka, • pokazy taneczno-akrobatyczne, • popisy wokalne dziec. Zapraszamy na wspaniałą zabawę : 28XI – środa , w godz. 16-19

ANDRZEJKI PO KIELECKU. Data: 29.11 o godz. 17.00. Miejsce: Muzeum Historii Kielc, ul. Leonarda 4. Dla wszystkich najmłodszych odbiorców, spragnionych andrzejkowego szaleństwa przygotowaliśmy specjalną zabawę - Andrzejki po kielecku. Bawić się będzie można podczas koncertu młodzieży ze Studia Twórczości Muzycznej Mixtura, Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach pod kierunkiem Samueli Modzelewskiej, dodatkowo oczywiście nieodłączne wróżby - znane i nieznane - oraz zagadki muzyczne dla młodych koneserów melodii.

Wydawnictwo edukacyjne MAC EDUKACJA wydało zbiór zabaw i ćwiczeń pt. „Zatańcz ze mną. Zabawy muzyczno ruchowe" . Do publikacja dołączona jest płyta z piosenkami i podkładami muzycznymi. W nagraniach udział wzięły nasze młode , zdolne wokalistki : Zuzia Olczyk, Julia Palmowska, Natalia Gajda, trio DAR ze Studia Piosenki Sami prowadzonego przez Samuelę Modzelewską.

W dniach 17-18 listopada odbyła się 18 edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych imienia Henryka Morysa w Kielcach. Wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury wyśpiewali następujące nagrody:
Osobowość Festiwalu: Zuzanna Olczyk – nauczyciel Samuela Modzelewska
Wyróżnienie: Magdalena Chołuj – nauczyciel Joanna Litwin
II miejsce w kategorii wiekowej 16-20 lat - Joanna Orkisz z Kielc – nauczyciel Ewa Bocheńska
III miejsce w kategorii wiekowej 16-20 lat: Katarzyna Osterczy - nauczyciel Samuela Modzelewska. 

"Zaduszki muzyczne czyli rozstania i inne melancholijne historie zawarte w muzyce"

W poniedziałek 29 października 2012r.o godz.17.00 w Galerii "Ślad" w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się Zaduszki Muzyczne z udziałem młodzieży z pracowni Samueli Modzelewskiej,Ewy Bocheńskiej,Marii Wileńskiej oraz Przemysława Sękowskiego.Doskonale się sprawdził Kacper Sordyl w roli prowadzącego.Usłyszeliśmy fragmenty wiersza Ks.Jana Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi" oraz utwory z repertuaru Hanny Banaszak,Warius Manx, Elvisa Presleya, Erica Claptona, Fryderyka Chopina, Tomaso Albinoniego, Michaela Reissa.Wśród wykonawców zaprezentowali się: Ewa Bocheńska, Samuela Modzelewska,Antoni Łakomski, Daria Kierońska,Anna Żak, Sylwia Kliszcz, Jakub Pyczek, Monika Zychowicz, Natalia Miszczyk, Marta Rabiej, Katarzyna Vitos, Katarzyna Osterczy,Przemysław Sękowski oraz gościnie Jacek Hajnrich.Publiczność nie ukrywała zachwytu i gromkimi brawami dziękowała wokalistom oraz instrumentalistom.

"Przyroda moja miłość"
We wtorkowe przedpołudnie, 6 listopada Galerię "Ślad" Młodzieżowego Domu Kultury opanowała przyroda czterech pór roku. Jak to się stało? Na podsumowanie konkursów: ogólnopolskiego literackiego "Przyroda moja miłość" oraz wojewódzkiego plastycznego "Przyroda na szkle malowana" przybyli laureaci z całej Polski, m.in. z Warszawy, Tarnowskich Gór, Częstochowy, ale też i z Sobkowa, Sandomierza czy Ratai Słupskich i oczywiście... Kielc ze swoimi opiekunami 19. edycję Konkursu literackiego dla Młodych Miłośników Przyrody oraz edycję konkursu plastycznego "Na szkle malowane" zorganizował Oddział Kielecki Ligii Ochrony Przyrody, natomiast montaż słowno-muzyczny na podstawie nadesłanych wierszy przygotowały dzieci z sekcji muzycznej MDK pod bacznym okiem Pani Anety Lech-Bętkowskiej oraz Pana Stanisława Bętkowskiego. 

Koncert dla Bartusia. 28 października wolontariusze VIII LO zorganizowali koncert charytatywny. Przy współpracy z Fundacją "Zdążyć z pomocą" przeprowadzona została zbiórka na protezę dla 15-miesięcznego Bartusia. Do udziału w koncercie zaproszono także Młodzieżowy Dom Kultury, który reprezentowały wokalistki ze Studia "Talent" prowadzonego przez Mirosława Ziąbera:
Małgorzata Galera, Eliza Kowalczyk, Katarzyna Moskal, Hanna Nowakowska, Magda Bogacka. 

 BRAWO. NASI W FINALE !!!

Andrzej Piaseczny i jego drużyna
(w tym trzy wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury)

„Bitwa na głosy” to program rozrywkowy, który możemy oglądać w TVP 2 w soboty o godz.20.00. Wśród „szesnastki” Piaska, znalazły się trzy wokalistki ze studia GA-GA Grażyny Budziasz: Małgorzata Nakonieczna, Dominika Bałazińska oraz Inga Ochinean z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. Tym razem drużyna zaprezentuje się w dwóch wykonaniach konkursowych. Dwa razy zaśpiewają i zatańczą i dwa razy zostaną poddani ocenie jurorów oraz publiczności. Przypominamy, że kielczanie startują z jedynką i tę właśnie cyfrę należy wpisać w treść SMS-a. Każda wysłana wiadomość jest na wagę pozostania szesnastki w programie. Obecnie w grze są już tylko cztery zespoły. Zapraszamy do oglądania i głosowania.

 

World Pool Masters w Kielcach
W dniu 5.X.2012 odbyło się uroczyste otwarcie Gali Word Pool Masters, którą ubarwiły swoimi występami wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach: Małgorzata Główka, Magdalena Chołuj oraz zespół Kwarta w składzie: Daria Kierońska, Karolina Łakomiec i siostry Kamila i Żaneta Suliga. W dniach 5-7.X 2012 do Kielc zawitały gwiazdy bilarda w tym mistrzowie świata Ralf Souquet z Niemiec, Dennis Orcollo z Filipin i Alex Pagualayan z Kanady. Wśród zawodników jacy stanęli do walki w Hali Legionów przy ulicy Bocznej 15 nie zabrakło również reprezentantów naszego kraju. Swoje umiejętności zaprezentują Mateusz Śniegocki, Karol Skowerski, Wojciech Szewczyk czy Radosław Babica.

1012 urodziny Bartka!
Najstarszy dąb w Polsce,Bartek obchodził huczne urodziny.Wśród artystów występujących na scenie można było zobaczyć wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, którzy bawili publiczność znanymi i lubianymi utworami muzyki rozrywkowej. Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski witając przedstawicieli władz Świętokrzyskiego Związku Szachowego, ujawnił, że Lucjan Samson-na co dzień nauczyciel MDK, znany sędzia szachowy i działacz, zachęcał go do organizacji turnieju w taki oto sposób: „Zagrajmy w szachy, w najstarszą w świecie z gier pod najstarszym w Polsce z drzew". Sędzia Samson w swym wystąpieniu podkreślił niezwykłą ekologiczną, przyrodniczą oprawę turnieju szachowego. - Pan wójt wykonał właściwy ruch na naszej szachownicy organizacyjnej imprezy, by szachy mogły zaistnieć w Zagnańsku, a impreza mogła się rozrastać - wyraził nadzieję.
Z kolei prezes Tomasz Stefaniak podkreśli rangę międzynarodową turnieju.
Galeria ECHO DNIA
 

Prace Tadeusza Maja - 22 października 2012 r. o godz. 13.00 w Sali Kominkowej WDK.

PRACOWNIA FORTEPIANU Marii Wileńskiej ogłasza nabór do grupy "Udany debiut".
Zapraszam dzieci w wieku od 5 lat. Przesłuchania i rozmowa wstępna w środę od godz. 15 do 18. w sali 215
 

OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ IMIENIA JANUSZA KORCZAKA. Nauczyciele MDK prowadzili warsztaty plastyczne i wokalne dla uczestników zlotu. Program artystyczny wychowanków MDK w Kielcach dla naszych gości ... zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

2020  Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach  Design (modify by King MDK)