MDK w sieci
facebook
linkedin
image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

... pozostawili "Ślad"

 

 


ARCHIWUM

Wystawa zbiorowa prac została zrealizowana w pracowni plastycznej Zuzanny Starzyńskiej i pracowni komputerowej Pawła Króla. Cykl wykonali uczniowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach w wieku od 6 do 24 lat oraz nauczyciele prowadzący.
         Tematem przewodnim projektu jest tytułowa Arka, jako symbol różnorodności gatunków zwierząt znajdujących się w jednej przestrzeni. Inspiracją i motywem przewodnim dla autorów był człowiek i zwierzę. Cykl prac obejmuje różne gatunki zwierząt, oraz człowieka i jego specyfikę na tle innych grup. Wystawa została podzielona na dwie części tematyczne. Człowiek przedstawiony jest jako ssak naczelny posiadający specyficzne cechy, wyróżniające go spośród innych istnień tj. złożona mowa, pismo, abstrakcyjne myślenie, praca służąca nie tylko do przeżycia itd., oraz cechy wspólne dla wszystkich gatunków np. instynkty. W części poświęconej zwierzętom wyróżniliśmy ich grupy i rodziny, a tematyka została przedstawiona w formie rysunku portretowego.
         Wspólnie stworzyliśmy 58 rysunków z elementami kolażu i 8 grafik komputerowych, wykonanych w tej samej technice rysunkowej i graficznej oraz w tej samej konwencji. Prace zostały zawieszone na sznurach w przestrzeni galerii, symbolizując sieć, kojarzącą się  z tematyką marynistyczną. Całość zwieńcza film multimedialny przedstawiający ruchome sylwetki ptaków, a oprawę stanowi odprężająca muzyka z odgłosami natury.

Zapraszamy!


Uczniowe i tematy prac >>>
                                                                                                       
{gallery}15areczka{/gallery}

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia najnowszej wystawy pt. ”BIAŁO-CZARNY ROWER” wykonanej do utworu Rodrigo y Gabriela, przez młodych plastyków z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.  Cykl 27 kolaży łączy dwie dziedziny sztuki: muzyki i plastyki, gdzie rytm i tempo stanowią konstrukcję obrazów. Nad  realizacją wystawy młodzi plastycy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, a   efekty  ich  działań można zobaczyć w Galerii  „Ślad” na ul. Koziej 10a  w Kielcach.

 {gallery}14_rower{/gallery}
fot. Przemysław Sękowski  

27.06.2014

Wernisaż wystawy prac Oliwii Hildebrandt

{gallery}14_oliwia2{/gallery}

 

20.03.2014

10 jubileuszowa wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

{gallery}14_slad{/gallery} 

 

13.03.2013

Prezentacja prac uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego. Zaprezentowano prace z tkaniny artystycznej, grafiki warsztatowej oraz komputerowej, rysunku, malarstwa i podstaw projektowania. W większości były to prace dyplomowe, ale również prace nagrodzone w szkolnym konkursie na najlepszą pracę miesiąca.
Wystawę zaaranżowały: Elżbieta Więckowska-Pięta (nauczyciel podstaw projektowania) oraz Agnieszka Gołębiowska (nauczyciel tkaniny artystycznej).
{gallery}slad_03_13{/gallery}

06.11.2012

Przyroda moja miłość"
We wtorkowe przedpołudnie, 6 listopada Galerię "Ślad" Młodzieżowego Domu Kultury opanowała przyroda czterech pór roku. Jak to się stało? Na podsumowanie konkursów: ogólnopolskiego literackiego "Przyroda moja miłość" oraz wojewódzkiego plastycznego "Przyroda na szkle malowana" przybyli laureaci z całej Polski, m.in. z Warszawy, Tarnowskich Gór, Częstochowy, ale też i z Sobkowa, Sandomierza czy Ratai Słupskich i oczywiście... Kielc ze swoimi opiekunami 19. edycję Konkursu literackiego dla Młodych Miłośników Przyrody oraz edycję konkursu plastycznego "Na szkle malowane" zorganizował Oddział Kielecki Ligii Ochrony Przyrody, natomiast montaż słowno-muzyczny na podstawie nadesłanych wierszy przygotowały dzieci z sekcji muzycznej MDK pod bacznym okiem Pani Anety Lech-Bętkowskiej oraz Pana Stanisława Bętkowskiego. 
{gallery}przyroda2012{/gallery}

 

2021  Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach  Design (modify by King MDK)