MDK w sieci
facebook
linkedin
image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1 image1

Pracownie wokalne

Grażyna Budziasz

Studio Piosenki "Ga-Ga".
Osiągnięcia (pdf)
Osiągnięcia 2013/2014 (pdf)

 

Studio Piosenki „GA-GA” prowadzone przez Grażynę Budziasz działa w Młodzieżowym Domu Kultury od września 1991 roku. Ma na swoim koncie ponad tysiąc występów artystycznych. W ponad pięciuset festiwalach piosenki soliści studia zdobyli ok. 40. Grand Prix, ponad 300. pierwszych i drugich miejsc. Sukcesy te odnosili reprezentując Polskę w 9. krajach Europy: w Szwecji, Portugalii, we Włoszech, w Chorwacji, Estonii, Bułgarii, Rosji, na Łotwie i Ukrainie. Kielce reprezentowali w ponad 50. miastach Polski, m. in. w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Częstochowie, Bydgoszczy, Tomaszowie Maz., Rzeszowie, Katowicach, Toruniu i Białymstoku. Wystąpili także w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, takich jak „Szansa na sukces”, „Mam talent”, „Voice of Poland”, „Bitwa na głosy”, „Tęczowy Music Box”, „Teleranek”, „Klip-Klaps”, czy też „Talent za talent”. Wokaliści Studia piosenki „GA-GA” wystąpili w trzech widowiskach muzycznych:
2009 r. - „Zostały tylko ślady podków” (w 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej)
2010 r. – „Gdzieśmy przeszli - róże wzrosły” (z okazji Święta Niepodległości)
2011 r. – „Zaczarowany świat musicalu”
Studio ma w swoim dorobku wydawnictwa fonograficzne – kasety magnetofonowe „U babci jest słodko”, „Hej jaskółeczko”, „Mała Alicja” i „Złota rybka” wydane w latach 1993-1996 przez firmę „Gamma”z Krakowa, okolicznościowe płyty CD z przebojami dziecięcymi, wydane z okazji 50.lecia MDK w 2006 roku. Ponadto w latach 1998-2001 soliści nagrali 116 piosenek jako pomoc dydaktyczną do podręczników „Muzyczny świat” dla klas I-VI szkoły podstawowej wydanych przez MAC Edukacja.
Spośród wychowanków Studia Piosenki „GA-GA” największe sukcesy odnieśli – Małgorzata Nakonieczna, Anna Józefina Lubieniecka, Małgorzata Główka, Agnieszka Konarska, Dominika Bałazińska, Wirginia Nowacka, Inga Ochinean, Anna Markowska, Magda Wywiał, Marta Rabiej, Kalina De Roover, Monika Żak, Kamil Jaros, Ewa Tamborska (obecnie Bocheńska), Magda Wach, Ilona Kaleta, Sylwia Zapała (obecnie Patyna), Anna Koczanowska, Magdalena Szczepanek, Katarzyna Stolarska, Aleksandra Zachariasz, Karolina Żołądek i Mariola Baran.
Grażyna Budziasz – absolwentka wychowania muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła wcześniej Państwową Szkołę Muzyczną im. L. Różyckiego II stopnia w Kielcach – kierunek: wychowanie muzyczne z przygotowaniem do prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Tam też uczyła się śpiewu. W latach 1987-1991 śpiewała w Niemczech i Norwegii. W latach 1996-2006 była solistką kieleckiego zespołu jazzu tradycyjnego Dixieland Band, a także zespołu Klubu Oficerów Rezerwy LOK „Wiarusy”, działającego w Starachowicach. Od 2004 r. śpiewa w zespole pieśni biesiadnej i historycznej „Staropolanie”.


 

Ewa Bocheńska

Studio Piosenki Ewy Bocheńskiej
Osiągnięcia (pdf) [1,2,3,4]    

 

Studio prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z potencjałem wokalnym, wymagającej doszlifowania swoich umiejętności ; przede wszystkim dla tych, którym muzyka w duszy gra. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na emisję głosu, dykcję, interpretację piosenek oraz pracę nad wyrazem scenicznym. Każda z piosenek jest odpowiednio dobierana do wieku i charyzmy ucznia. Studio ma na swoim koncie wiele osiągnięć wychowanków na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.


Joanna Litwin

Studio Piosenki "Blue Song"

Osiągnięcia (pdf)

Studio prowadzone przez mgr. Joannę Litwin – nauczyciela mianowanego , istnieje od roku 2001r. Uczniowie studia biorą udział i odnoszą sukcesy w festiwalach i konkursach międzynarodowych , ogólnopolskich , wojewódzkich oraz miejsko-powiatowych. W ostatnich latach , czyli od 2007 r. dzieci zdobyły 77 miejsc i 24 wyróżnienia na wszystkich rodzajach i szczeblach festiwali, przeglądów i konkurów piosenki. Wychowankowie studia koncertują również na imprezach i festynach organizowanych przez instytucje kultury i oświaty tj. „ Święto Kielc”, „ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „ Dzień Dziecka” i wielu innych. Od roku 2007 uczniowie nagrywają materiały do nauki śpiewu współpracując z wydawnictwem MAC Edukacja. Joanna Litwin w pracy zawodowej stosuje nowoczesne metody nauczania podnosząc równocześnie swoje kwalifikacje na kursach i warsztatach piosenkarskich i pedagogicznych. Jeśli lubisz śpiewać , to twoje miejsce jest wśród nas . Zapraszamy.


Samuela Modzelewska

Studio Piosenki "SAMI"

Osiągnięcia uczniów 

Strona internetowa Studia

Program studia piosenki obejmuje zagadnienia: emisji głosu, dykcji, doboru repertuaru, interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, prezencji scenicznej, a także: określenia muzyczne niezbędne dla wokalistów, audycje muzyczne, kształcenie słuchu. Nasi młodzi soliści występują na licznych scenach zarówno kieleckich jak i ogólnopolskich. Efektem pracy wokalistów są liczne nagrody na przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki. Każdy ma ukryte talenty… Już czas aby je w sobie odkryć! ZAPRASZAMY! Zajęcia prowadzi Samuela Modzelewska - magister sztuki, pedagog, wokalistka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki, zdobywczyni prestiżowej nagrody Prezydenta Miasta Kielce „Nadzieja Kielc”

   Marzena Trzebińska

Studio piosenki MARZENIE
2021  Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach  Design (modify by King MDK)